Gelin Aksesuarları Gelinlik Modelleri

Gelin Saçı Aksesuarları

Gelin Saçı Aksesuarları

Bir düğünde gelinin en çok ilgi çeken detaylarından biri saçıdır. Gelinlik kadar gelinin saçı ve makyajı da ilgiyle incelenir. Gelinliğe ve konsepte uygun olarak seçilen gelin saç aksesuarları ile gelin gecenin yıldızı haline gelir. Elbette gelin saçı için çok fazla alternatif var. Ancak siz gelinliğinize ve size en uygun olanını seçmelisiniz. Bu yazımızda hangi aksesuarın sizin için daha doğru olduğuna karar vermeniz için öneriler ve saç aksesuar modellerini göreceksiniz.

 Duvak

Bir otel düğünü  ya da bir balo salonu düğünü yapacaksanız gelinliğinizin de organizasyonun içerdiği tüm ihtişamı ve kusursuzluğuna uygun olmalı, temsil etmeli. Gösterişli bir gelinliği tamamlayacak en şık detay bir duvak olacaktır. Omuz hizasında bir duvak mı, dirseğe kadar uzanan rahat bir duvak mı, parmaklara kadar uzanan estetik bir duvak mı, ya da upuzun yerlere kadar görkemli bir duvak mı kullanacağınıza karar vermeden önce, nasıl bir saç modeli yaptırmak istediğinizi tespit etmek bu yönde belirleyici olacaktır. Ayrıca bu kararı gelinliğinizin tasarımcısına ya da gelin başı yapacak olan kuaförünüze danışabilirsiniz.

Taç

En güzel gelin saçları belki de gelinin gece boyunca en rahat edeceği modeller arasından çıkar. Rahatlık doğallığı, doğallık ise güzelliği ön plana çıkarır. Eğer eşiniz de siz de dans etmeyi çok seven, düğünlerinde de çılgınca eğlenmeyi kafaya koymuş bir çiftseniz düğün mekanınız bir klüp olabilir. Gece boyunca istediğiniz kadar dans edebilmek için olabildiğince az yer kaplayan, tarlatansız ve kısa gelinlik modeller sizin için doğru tercih olacaktır. Gelinliğinizle hem sadelikte uyumu yakalamak hem de şık bir detay katmak için açık bıraktığınız saçlarınızı işlemeli bir taçla süsleyebilirsiniz.

Taze Çiçekler

Eğer bir bahar geliniyseniz ve düğününüz bir kır ya da kumsalda yapmak istiyorsanız. Saç aksesuarı olarak çiçekler size çok uygun olacaktır. Gelinlik topuz modelleri arasından seçeceğiniz rahat ve dağınık saçlarınızı mevsimin taze çiçekleriyle süsleyebilirsiniz. Çiçeklerinizi düğününüzün tema renklerine ya da gelinliğinizin tonlarına uygun olması daha da hoş olacaktır. Bu tarz bir saç aksesuarıyla bütünlüğü yakalayabilmek için 2015 gelinlik modasının gözde modellerinden, Helenistik gelinlik modellerini tercih etmelisiniz. Sade, rahat, özgün bohem bir gelinlik, kır düğünü ve saçınızı süsleyeceğiniz taze çiçekler ile tam bir bahar gelini olacaksınız.

Şapka

Eski zamanlarda büyükannelerimizin kullandığı ve özenle sandıklarında sakladıkları kıyafetler, şallar ve eldivenleri seviyor olabilirsiniz. 30’ların ağırbaşlı çizgileri, 50’lerin hoppa etekleri, 70’lerin hippi tarzı nostalji size hitap ediyor olabilir. O halde size en uygun gelin başı aksesuarları elbette vintage tarzda minik bir şapkalar olacaktır. Düğününüz de tarihi bir mekanda yapılacak ve gelinliğiniz de vintage çizgiler taşıyorsa sizin için saç aksesuarı minik bir şapka inanılmaz harika olacaktır.

Toka

Gelin başı her ne kadar zihinlerde korkulu ve stresli birkaç saate demek olsa da kararlarınızda yapacağınız küçük dokunuşlarla bunu eziyet olmaktan çıkarabilirsiniz. Eğer düğün bir restorantta olacaksa bu sizin için bir avantaj olabilir. Restoran düğünleri daha mütevazi kutlamaları gerektirir. Beyaz saten bir elbiseyi andıracak zariflikte ve sadelikte olan gelinliğinizi şık bir ense topuzuyla tamamlayarak, topuzunuzu beyaz taşlı bir tarakla ya da işlemeli bir tokayla süsleyebilirsiniz. Tüm sadeliğinize rağmen gece boyunca zarafetinizle herkesi büyüleyebilirsiniz.

Yorum Bırakın