Güzellik Sağlık

Yüz Kırışıklıklarını Azaltan Maske

kırışıklara-karşı-maske

Genç kalıp, genç görünmek için elimizden gelen her şeyi yapabiliriz. Çünkü güzel ve genç görünmek ve bunun daim olması hepimizin hoşuna gidecektir. Ancak bunu yaparken kimyasal ürünleri de cildimizle temas ettirmeden genç kalma işlemini gerçekleştirmek isteriz. Bu nedenle doğal kırışıklık giderici maske çeşitleri hepimizin özellikle de bayanların vazgeçilmezidir.

yumurta-bal-maskesi

Kırışıklık maskeleri

Yumurta-Bal maskesi:  Yumurta ve bal güzellik için çok fazla kullanılan doğal ürünlerdir. Yumurtada bulunan protein etkisi ve bal da bulunan antioksidan birleştirildiğinde genç kalmak için yüz kırışıklıklarını azaltma maskesi olarak sizin için çok güzel bir iksir olabilmektedir.

Malzemeler:

2 tatlı kaşığı doğal bal

2 yumurtanın akı

2 tatlı kaşığı badem yağı

½ çay bardağı limon

½ çay bardağı süt

Malzemeleri karıştırarak yüzünüzde yaklaşık 10 dakika kadar bekleterek maskeyi ılık su ile yıkayabilirsiniz.

yas-maya-karbonat-maske

Yaş maya/karbonat maskesi: Kırışıklık için kullanabileceğiniz en güzel doğal ürünlerden bir tanesi ise yaş mayadır. Sırada yazacağımız maske yüz kırışıklıkları maskesi hem de cilt lekeleri maskesi olarak kullanılabilmektedir.

Malzemeler:

1 çay kaşığı kadar yaş maya

1 çay kaşığı kadar karbonat

12 damla su

Bu malzemeleri karıştırıp kremsi bir kıvam elde ederek cildinize ince bir tabaka halinde sürerek 10 dakika kadar beklemelisiniz. Yaş maya özellikle kırışıklıklar için oldukça etkilidir. Karbonat ise lekeler üzerinde çok etkili bir doğal üründür.

salatalık-süt-maske

Salata/süt maskesi: Kırışıklıklarınız için güzellik konusunda en çok kullanılan ve kozmetikçilerinde en çok faydalandığı süt ve salatağı da kırışıklık giderici maske olarak kullanabilirsiniz. Salatalığın kırışıklık açıcı etkisi bulunmaktadır. Ayrıca kırışıklıkların tekrar oluşmaması için de önemli etkisi olmaktadır. Kırışıklar için maske de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sütün cilt için faydaları zaten çok fazla bilinmektedir. Bu iki güzellik kaynağı tarifini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Malzemeler:

Doğal, mümkünse hormonsuz salatalık

Yarım çay bardağı süt

Malzemeleri karıştırarak pamuk yardımıyla yüzünüze sürün. Özelikle kırışıklığın yoğun olduğu bölgelere sürün. Dekolte bölgeniz, alın bölgeniz ve göz çevrenize sürerek yaklaşık 10 dakika kadar bekleyin. Ancak bu maskeyi 3 kat uygulamanız gerekiyor. Kurudukça 3 kere üst üste süreceksiniz. Haftada bir kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

 

Yorum Bırakın