Gelin Aksesuarları,  Gelinlik Modelleri

2015 Gelinlik Modelleri ve Öneriler

2015 Gelinlik Modelleri ve Öneriler

Ünlü tasarımcılardan 2015 gelinlik modellerin dair önerileri bu yazımızda bir araya getirdik. Bu yıl evlenecek kadınlara yönelik birbirinden harika öneriler ve akımlar burada. 2015 gelinlik model ve trendleri gerçekten ilham verici… Her zaman yalın, sade, duru ve minimal modellerden hoşlanan  gelin adayları için 2015’te de bir çok model mevcut. Tarzını gelinliğine de yansıtmak isteyenler bu konuda çekingen davranıp, şaşaalı gelinliklere yönelmeyin. Dışarıdan gelen yorumlara kulak asmadan gelinliğiniz seçin. Sonuç olarak sizin gününüz ve siz gelinlik giyeceksiniz. Bu yıl hem sade, hem de şıklığın bir arada olduğu minimal detaylar taşıyan gelinlikler ön planda olacak. Önemli olanın vücut tipinize uygun bir gelinlik seçmek olduğunu unutmayın.

vücüt-tipine-göre-

Kraliçe Victoria, gençliğinde Avrupa’nın stil öncülerinden biri olarak kabul ediliyor. Victoria’nın, birçok farklı kumaştan aynı elbise modelini yaptırdığı da biliniyor. Kalp kesimli dekolte yakalar, kabarık kollar ve sımsıkı beller… 2015 gelinlik trendleri, Viktoryen dönemin yansımalarını barındırıyor.

Her detayda ihtişamın hüküm sürdüğü, 19. Yüzyıl Viktoryen dönemi, 2015 gelinliklerinde korseler  ve sıkı bellerle karşımıza çıkıyor. Viktoryen dönemin yansımalarının olacağı 2015 yılında, en çok tercih edilecek gelinlik modelleri arasında olacağa benziyor.

Doğayı seven, romantik ve hayatta doğal seçimlerle yaşayan kadınları da mutlu edecek bir detay olan 3 boyutlu çiçek detayları dolayısıyla her yerde bahar havası esecek. Çiçeklerin oluşturduğu romantik görünüm, şifonların ve tüllerin desteği ile iyice pekişip, güçleniyor. Bu yıl beyazın yanında ekru ve pudra tonlarında gelinlikleri de sıkça görülecek renklerden.

Aksesuar olarak; Taç, duvak, saç tarakları, tokalar, şeritler, kurdeleler, dantel detaylar, şallar, romantik ayakkabılar bu yıl da yine her zaman olduğu gibi olmazsa olmaz aksesuarlar arasında olacaklar.

Gelinlik seçiminde, göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey, mekanın büyüklüğü, atmosferi, kendilerine verdiği ilham ve uyandırdığı duygulardır. Bunun için kendinizi ve düğün mekanınızı tanımanız önemli. Saraya benzer düğün mekanlarında sade, narin, zarif modelleri önerilmiyor. Düğüne gelecek kişi sayısı çoğaldıkça gelinliğin önemide artıyor. Bu gibi düğünlerde rahatlıkla uzun hacimli kuyruk, gösterişli bir duvak tercih edebilirsiniz.

Kokteyl tarzı, küçük bir parti ya da 100 – 150 kişilik bir yemeğin organize edileceği, sakin düğünlerde ve mekanlarda daha zarif, sade, yüksekliği olmayan hatta kabarıklığı dahi olmayan gelinlikler giyilmesi uzmanlar tarafından daha doğru olacağı söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir