Moda

2015 Mezuniyet Modası

2015 Mezuniyet Modası (Graduation)

Uzunca bir maratonun sonuna gelin ve artık mezun olma zamanı. Vedalar edilecek, bir gün bir yerde buluşmak için planlar yapılacak. Ama bir şekilde herkes kendi yoluna gidecek. Acısıyla tatlısıyla yıllar beraber geçti. Beraber aşık olundu, beraber eğlenildi. Ama işte her şeyin bir sonu var maalesef. Hem mezun olmanın sevinci, hem de arkadaşlardan ayrılmanın burukluğu va içimizde. Kısacası derinliği olan önemli bir gündür, mezuniyet günü. Bu önemli gün için yapılacak olan yemek ve eğlence de var. Akıllarda kim ne giyecek? sorusu var. Daha birkaç ay var ama şimdiden bir telaş aldı hepimizi. Mezuniyet günü seçeceğiniz kıyafetinize yardımcı olabilmek için 2015’in mezuniyet kıyafet modasını derinlemesine inceledik.

Gecenin en güzeli, en şıkı, en göz alıcı kızı siz olmalısınız. Ancak bir o kadar da rahat olmalısınız. Mezuniyet için kıyafet seçerken her yönü ile düşünmelisiniz. Çünkü, bu konu tüm geceyi etkileyebilecek bir konu. Bütün gece oturmaya gelmediniz. Yemek yerken, dans ederken, göz doldurmalısınız. Kısaca gecenin yıldızı siz olmalısınız. Zira hayatınız boyunca anılarınızda kalacak ve daima hatırlayacağınız bir gece olacak.

2015 mezuniyet kıyafetlerinde öne çıkanları kısaca özetleyecek olursak; yaşa uygun renk ve modellerin seçilmesi çok önemli noktalardan. Çünkü, olunan yaştan abartılı giyilen bir elbise ve bir de makyaj eklenince gecenin popüler kızı değil, assolisti olmanıza yol açacaktır. Dolayısıyla nasıl giyindiğinize çok dikkat etmelisiniz.

Bu sene her renk tonu ve her tarz düşünülmüş. Kıyafet seçerken tarzınızı da göz önünde bulundurun. Size uymayacak, üzerinizde farklı bağıran bir kıyafet seçmemeye özen gösterin. Rahat hareket edebileceğiniz elbise ve ayakkabı seçin.

Makyajınız kıyafetinize uygun ancak abartılı olmasın.

Ayakkabı seçerken yine kıyafetinize uygun olsun. Takım yapmaktan vazgeçin. Elbise ve ayakkabı farklı renklerde olabilir. Ayrıca artık moda da bu şekilde.

Mezuniyette saçlarınızı yine trend saç modellerinden yapabilirsiniz. Örgüler, at kuyrukları, dağınık ya da balerin topuzu tercih edebilirsiniz. Aşağıdaki görsellerde hangi elbiseye, hangi saç modelinin uygun olacağını da görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir