Güzellik

2015 Saç Trendleri

2015 Saç Trendleri

Artık saç kesimleri sadece yüz tipine gör sınırlandırılmıyor. Nasıl ki bizi yansıttığını ve yakıştığını düşündüğümüz kıyafetleri tercih ediyorsak, bu zihin ve ruh enerjimiz saç şekillerine de yön veriyor.

Wella uzmanlarına göre yenilikçi ve özgür ruha sahip kadınlar katlı, asimetrik ve hacimli saçlarla kendini gösteriyor. Bununla birlikte kahkül, gölge ve ışıltılarla saçlarına hareket katıyorlar. Bakır, karamel, bronz gibi renkler tercih ediyorlar. Dalgalrla şekillendiriyorlar.

Hayatında dengeli, karalı bir ruh ve duruşa sahip kadınlar ise saçlarından keskin hatları tercih ediyorlar. Genellikle dalgalarla şekillendirip, kum sarısı, kumral tonlar ve uçlara doğru hafif ışıltılarla saçlarını hareketlendiriyorlar.

2015 kısa saç trendleri işin uzmanlarına göre örgüler, balerin topuzlar, at kuyrukları, ıslak görünümlü saçlar, irili ufaklı dalgalar, kahküller… Cesur ve kendine güvenen kadınların ilk tercihi ıslak görünümlü saçlar olacak gibi… Topuzlar ise romantik, yumuşak, şık tarza sahip kadınlar için ideal olacaktır.

Bu dönem gözde olan at kuyrukları, örgülerin yanı sıra klasik modellerde tabii ki vazgeçilmezler arasında. Yandan ayrılmış, krepeli kabarık modellerde nostaljik kadınların seveceği modeller arasında öne çıkanlardan olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir