Moda

2015 Yaz Modası

2015 Yaz Modası

2015 yaz modası, ana tema olarak 70’li yılların etkisiyle moda tutkunlarının karşısına çıkıyor. Bir kaç sezon boyunca sinyallerini aldığımız Bohem ya da Boho akımı da, 2015 ilkbahar/yaz sezonunun en önemli eğilimleri arasında yerini alıyor. Bununla birlikte spor şıklık, Uzakdoğu ve militer (askeri) tarzların etkisi devam ediyor. Kadınlarda maskülen giyim yaz sezonunda yerini daha da sağlamlaştırıyor. Androjen tarzlar sıklıkla görüleceği bir yaz sezonuna giriyoruz. Jean, süet ve Mesh kumaşların sıkça yer aldığı bu yeni sezona ayrıntıları ile bakalım. Tarzınıza uygulayabileceğiniz bir çok detay bu yazımızda sizlerle olacak. Daha önceki yazılarımızda ayrı ayrı 2015 ilkbahar/yaz sezon trendlerini yazmıştık. Bu yazımızda moda olan tarzları, renkleri ve akımları bir arada bulabilirsiniz.

uzak-dgu

Uzakdoğu / Far East 

Uzakdoğu teması, 2015 ilkbahar/yaz sezonunun en dikkat çekici trendlerinden biri. Kimonolar tıpkı geçen yaz sezonunda olduğu gibi popüler olmaya devam ederken, geleneksel Japon kıyafetlerinden esinlenilen Obi kemerler ve kuşaklar moda parçalardan.

kadın-modası- (13)

 Androjen / Androgynous / Maskülen / Masculine

Erkeksi kıyafetlerinin kadınlarda yarattı etki bu sezonda vazgeçilemezler arasında yerini alıyor. Pinstripes, Oversized ceketler ve kumaş pantolon/etekler feminen duruşla yine yeniden yorumlanıyor.

bohem (29)

Bohem / Bohemian

70’lerin Bohem ruhu 2015 ilkbahar/yaz modası, lüks moda anlayışı ile bir araya geliyor. Uçuş uçuş elbiseler, pastel tonlar, dantel ve örgü detaylar, baharat renkleri bohem stilin romantik tarafının ağır bastığı bir sezona götürüyor bizleri.

bayan-giyim-askeri-kamuflaj-tarz21

Askeri / Military / Safari

2015 yaz modası askeri stillerin ve Safari tarzının birlikte kullanılmasını görüyoruz. Özellikle haki yeşilin ağırlığını koyduğu yeni sezonda artık klasikleşen askeri silüetlerin başrolünü oynuyor.

2015_ilkbahar_yaz_bayan_modası_beyaz

Dantel / Lace

Yeni sezonda romantik hava hakim olacağa benziyor. Çünkü, çokça kullanılan dantel trendi bu durumun altını çiziyor. Özellikle beyaz dantelin kullanıldığı kıyafetler 2015 yazında bir adım öne çıkıyor.

jean-patch

Jeans / Denim / Yamalı Jean / Patchwork Jeans

Klasikleşen ve modası hiçbir zaman geçmeyen Jean kumaş, her sezon yenilenerek karşımıza çıkıyor. 2015 yazında daha çok yamalı Jean parçalar dikkat çekiyor. Jean elbise ve trençkotların da mühim bir yeri var.

kare

Kareli Desen / Pötikare / Gingham

2015 yaz sezonunun en önemli desen trendlerinden biri kareli desenler… Rock, normcore ve benzeri tarzları benimseyenler bu işe çok sevinecek.

2015-ilkbahar-Yaz-Moda-Transparanlar

Mesh / Transparan

Spor-şık tarzın etkisi 2015 yazında da devam ediyor. Günlük hayatımızda sıkça tercih ettiğimiz bu tarzın en önemli detaylarından biri de delikli/Mesh kumaşlardan yapılan parçalar… Siyah mesh sezonun hit trendlerinden biri olacak.

monokrom-elbise

Monokrom / Monochrome / Siyah ve Beyaz

Optik illüzyon yaratan, göz alıcı siyah beyaz parçaları bol bol göreceğiz. Monokrom geometrik desenler sıkça tercih edilirken, siyah ve beyaz parçalar da birlikte kullanılacak.

2015_süet

Süet / Suede

Hem bohem akımının hem de safari tarzının simgesi olan süet, 2015 yazının en gözde trendlerinden. Püsküllü süet parçalar, asimetrik süet ceketler ve süet elbiseler bir çok tasarımcının favorisi olarak podyumlarda görüldü.

201s-puantiye-desenli-

Puantiye / Polka Dots

Sezonun desen trendlerinde dikkat çeken detaylardan biri diğeri de puantiye desen… Ancak 2015 yazında puantiye desen çok daha büyük boyutlarda kullanılacak ve genellikle monokrom renklerde karşımıza çıkacak.

sokak-modasi-salopet

Salopet / Tulum / Overall / Jumpsuit

Hemen her tasarımcının kreasyonunda kendine yer bulan tulum ve salopetler de iddialı trendlerinden… Kumaş salopetlerin yanı sıra modelin ilk yapılış amacı olan, işçi tulumunu andıran modeller de ağırlıkta olacak.

2015_yelek_trendi

Yelek / Vests

Maskülen tarzların etkilediği kadın modasında yeleklerin ayrı bir yeri olacak. Erkek modasından ilham alınmış modellerin yanı sıra uzun ve kolsuz mantoyu andıran yelekler de 2015 yazının favori parçalarından…

2015-Yaz-Trendi

Lacivert / Navy

2015 yazına sıkça tercih edilecek renklerden biri lacivert… Siyaha alternatif olarak gösteriliyor.Kıyafetler ve hatta aksesuarlarda bu yaz bol bol tercih edilecek.

2015-yazi-moda-trendleri-tepeden-tirnaga-beyaz

Beyaz / White

Yaz mevsiminde sıkça tercih edilen beyaz renk tabii ki bu sezonda da baş renklerden. Özellikle baştan ayağa monokromatik beyaz görünümler sezonun favorisi oluyor.

puskul

Püskül ve Tüyler / Fringes & Feathers

Püskül ve tüyler 2015 ilkbahar/yaz sezonunda hızlı yükselişine devam ediyor. Kıyafet ve aksesuarlarda püskül etkisini görürken, tüyler de dikkatleri çekiyor. Özellikle siyah rengin her iki detayda da baskın bir renk olduğunu söylemeliyiz.

kirmizi-parlak

Parlak kırmızı / Bold Red

Kırmızının en baskın, en göz alıcı tonu 2015 ilkbahar/yaz podyumlarının favorisiydi. Bu rengin maviyle kontrast yapılarak kullanılması da dikkat çeken ufak bir detay…

culottes

Cullottes

2015 yazının en önemli trendlerinden biri olacak olan bu kısa pantolonlar Uzakdoğu etkisini de içinde barındırıyor. Bu yaz cullottes pantolonlar daha bol kesimler şeklinde tercih edilecek.

2015-modası-çiçek-deseni

Dev çiçek desenleri / Big&Bold Flower Prints

Çiçek desenleri bu yaz yine moda. 2015 yazında daha çok, büyük çiçek desenlerinin kıyafetleri süsleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir