Ev Dekorasyon

2015 Yılbaşı Ev Dekorasyon Önerileri

2014’ün tamamlanmasına sayılı günler kala herkes yılbaşı planları yapmaya başladı. 2015’i evinizde sevdiklerinizle geçirmeyi planlıyorsanız sizin için birbirinden harika fikirler bulduk.

Yeni yılı evinde karşılayacaklar için önerilerimiz size ilham olacak nitelikte…

İlk olarak evinizin griş bölümünden başlayalım işe; kokina artık yılbaşı akşamları ile özdeşleşmiş bir bitki haline geldi. Bir buket kokinayı evinizin girişine koyup üzerini ufak parça pamuklarla süsleyebilirsiniz. Klasik bir süsleme yöntemidir ve klasiktir.

Cam bir kavanoz içerisine eski tarz şekerlemeler kayabilirsiniz. Şemsiye çikolatalar,badem şekerleri,akide şekerleri misafirlerinizin akşama tatlı tatlı başlamasına ve yüzlerinde hoş bir gülümsemeye sebep olacaktır.

Zincir aydınlatmalarda evlerimizin klasik yılbaşı süslerindendir. Olmazsa olmazlarındandır. Zincir aydınlatmalarla kış mevsiminde loş ve sıcak bir yılbaşı akşamı görünümü sağlayabilirsiniz.

İsterseniz kapı önünu yılbaşı temalı bir paspas atabilirsiniz. Bütçenizi sarsmayacak bir yılbaşı alışveriş fikiri olabilir.

Mumlarınızıda koymayı unutmayın! Büyük ebatlarda mumları müsaitse kapınızın önüne ya da hemen girişe kayabilirsiniz. Evinizin girişini mumlarla süsleyerek sıcak bir hale getirebilirsiniz.

Evinizin her köşesini kağıtlara şekil vererek süsleyebilirsiniz. Dünyada “papercraft” olarak adlandırılan bu süsleme farklı bir fikir olabilir.

Çeşitli ebatlarda kavanozlarınızın içine minyatür çam ağaçlar veya dal,yaprak,kozalak yerleştirip,kar spreyi ile ortamı neşelendirebilirsiniz.

Karton üzerine yeni yıl figürleri çizip kestikten sonra bunlar evinizin çeşitli yerlerine asarak hoşluk katabilirisiniz.

Sevdiklerinize vereceğiniz hediye paketlerinin üzerine küçük çiçek buketleri iliştirerek farklılık yaratabilirsiniz.

Mevcut mobilyalarınız ve sofranız beyaz ağırlıklı ise canlı bitki ve dore detaylar ile şık,doğal ve farklı bir hava yaratabilirsiniz.

Yemek masasının üzerine tavandan kurdeleler yardımı ile sarkıtacağınız yılbaşı çelengi farklı bir kullanım alanı yaratıp,yılbaşı etkisini yükseltecektir.

Yemek sandalyelerinizin sırtına yılbaşı süsleri asabilirsiniz. İsterseniz de masada oturacak misafirlerinizin isimlerini ufak not kağıtlarına yazarak tabaklara yerleştirebilirisini. Misafirlerinize kendilerini özel hissettirecek bir detay olacaktır.

Menü sıralamasına göre tabak,çatal ve bıçaklarınızı da sıralamayı unutmayınız.

Yılbaşı dekorasyonunun klasik rengi kırmızı ve yeşildir bildiniz gibi… Ancak isterseniz beyaz-gümüş-dore, mavi-kırmızı, beyaz-kırmızı, mor-kırmızı gibi renk kombinasyonlarını kullanarak farklılık yaratabilirsiniz. Bu yazımızda okumuş olduğunuz tüm önerilerimiz 2015 Yılbaşı Ev Dekorasyon Önerileri galerimizle destekledik. Görsel olarakta görebilir ve fikir edinebilirsiniz. HERKESE MUTLU YILLAR DİLEKLERİMİZLE… 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir