Gelinlik Modelleri

4 Mevsime Uygun Gelinlik ve Aksesuar Önerileri

Mevsimlere uygun gelinlik ve aksesuar seçimi!

Sonbahar, kış, ilkbahar ve yaz; doğanın biz insanlara sunduğu birbirinden güzel 4 mevsim. Her bir mevsimin kendine has bir özelliği ve güzelliği var. Bu nedenle, her mevsimin de kendine has bir giyim tarzı olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Dünyamızdaki bu mevsim çeşitliği nedeniyle her yıl moda sektöründe sezonluk koleksiyonlar hazırlanır . Bu koleksiyonlar, görkemli moda defileleri ve şovları ile insanlara sunulur.

Tabii bu durum sadece günlük kıyafetler ile sınırlı değildir!

Özellikle gelinlik hazırlayan dünyaca ünlü moda evlerinin artışı ile birlikte, artık her çeşit gelinlik modelini ve aksesuarlarını bulmak mümkün.

Sizler için hazırladığımı bu yazımızda, dört mevsime uygun gelinlik modelleri hakkında bilgi vereceğiz. Sizlere biraz olsun fikir verebilirsek ne mutlu bize. Bildiğiniz gibi düğün telaşı yorucudur ve gelinlik seçmek damatlık seçmekten maalesef daha zordur.

Ancak önemle belirtmek isteriz ki; gelinlik ve aksesuar seçimleriniz düğünün yapılacağı mekana ve  düğün günü havanın durumunda göre belirlenmelidir.

İlkbahar Sezonu İçin Gelinlik ve Aksesuar Önerileri

Düğününüz ilkbahar mevsiminde ise; saten, şifon ya da tül gibi ince ve rahat kumaşlar ile tasarlanmış gelinlikleri tercih ediniz.

Bildiğimiz üzere, ilkbahar mevsiminin havası belirsiz bir yapıya sahiptir. Bir gün çok sıcakken, diğer gün yağmurlu olabilir.

Bu nedenle, seçeceğiniz gelinlik ne çok ince ne de çok kalın olmalı. Ayrıca yağmur yağma ihtimaline karşı gelin şemsiyesi kullanabilirsiniz.

Hem zarif bir aksesuar olur yanınızda, hem de yağmur ihtimaline karşı sizi korur.

Özellike, bin bir türlü zahmetle ve masrafla yapılan gelin başınızı ve duvağınızı korumanız çok önemlidir.

Buna ek olarak, yarı kapalı bir ayakkabı modeli ve kısa bir gelin eldiveni de kullanabilirsiniz.

Gelinliğinizi ve aksesuarlarınızı da uçuk pembe, pudra rengi, krem rengi, kırık beyaz gibi pastel renklerden seçmenizi tavsiye ederiz.

Emin olun, açık ve ferah renkler baharın havası ile en iyi uyumu gösterecektir.

ilkbahar-gelinlik

Yaz Sezonu İçin Gelinlik ve Aksesuar Önerileri

Sıcak bir yaz gününde evlenmeyi düşünüyorsanız, straplez, sırtı açık, mini etekli, kısa, ince askılı ve ince tül model gelinlikleri tavsiye ederiz.

Renk seçiminde ise beyaz ve tonları en iyi seçenektir. Ancak buna alternatif olarak pudra rengi de yaz düğünlerinin vazgeçilmezidir.

Aksesuar olarak; sadece bileğinize kadar gelecek kısa bir gelin eldiveni kullanabilirsiniz.

Ayrıca, sıcak bir yaz gününde evleneceğiniz için ayakkabı seçiminizi açık bir modelden yana kullanmalısınız.

Tabi ki gelin buketini de unutmamak lazım! Papatya ve renkli kır çiçekleri ile hazırlanan bir buket ile gelinliğinizi tamamlayabilirsiniz.

yaz-gelinlik

Sonbahar Sezonu İçin Gelinlik ve Aksesuar Önerileri

Sonbahar mevsiminde evlenecek gelin adayları için askılı ve uzun kollu gelinlik modellerini tavsiye ediyoruz.

Saten kumaştan tasarlanmış bir gelinlik en uygun seçim olur.

Renk seçimi olarak; kırık beyaz, gri, somon ve kahverengi tonları’nı tercih edebilirsiniz.

Aksesuar olarak uzun fakat çok fazla kalın olmayan bir gelin eldiveni ve şemsiye uygun olur. Çoğunluğu yağmurlu geçen sonbahar aylarında özellikle şemsiyenizi yanınızdan ayırmayınız. Siz taşımak istemiyorsanız bile nedime’niz taşısın. Çünkü, hayatınızın en güzel gününü ıslak bir şekilde geçirmek istemezsiniz.

Ayrıca, ayakkabı seçiminizin de yarı kapalı bir model olmasında fayda var.

sonbahar-gelinlik

Kış Sezonu İçin Gelinlik ve Aksesuar Önerileri

Soğuk kış mevsiminde evlenmeyi planlayan gelin adayları için; uzun kollu, kalın dantelli veya sırtı kapalı gelinlik modelleri tavsiye edilir.

Eğer straplez veya ince askılı bir gelinlik giyerseniz, üstünüze mutlaka bir bolero giymenizi ve uzun gelin eldiveni kullanmanızı öneririz.

Gelinlik rengi olarak, kırmızı ve pembe tonları, kahverengi tonları, gri, siyah ve kırık beyazı tercih edebilirsiniz.

Ayrıca, gelinliğinizin rengine uygun gelin şemsiyesi ve gül-orkide gibi iri yapraklı çiçekler ile bezenmiş bir gelin buketi kullanabilirsiniz.

M. Felt Photography

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir