Moda

Alışveriş Yaparken Dikkat Edilecekler

Alışveriş Yaparken Dikkat Edilecekler

Alışveriş kadınlar için vazgeçilmez bir zevk, kimi zaman da adeta bir terapi olur. Alışveriş yaparken mutlu oluruz. İndirim günleri takip edilir, saatlerce mağazalar gezilir. Ancak, bazende kendimizi kaybederiz ve bu zevkli alışveriş büyük felakete yol açabilir. Alışverişin hüsrana dönüşmemesi için neler yapabiliriz araştırdık. Moda editörleri ne yapıyorlarmış baktık ve sizler için derledik. Tabii ki sadece moda, giyim alışverişi konusunda araştırdık. Ancak her alanda yapacağınız alışverişlerinize bu önerileri uyarlayabilir ve uygulayabilirsiniz.

Giyim alışverişi yaparken kişisel stilinize sadık kalın. Bir kıyafeti çok beğenmiş olabilirsiniz ancak, o kıyafeti aldığınızda neyle kombinleyebileceğiniz, hangi ayakkabı giyilebilir, içine, üzerine ne giyebilirsiniz bunlar çok önemli. Çünkü, evinizde beğendiğiniz ürünü tamamlayacak ya da kombinlenebilecek parçalar yoksa o ürün elinizde kalacak ve çok giyemeyeceksiniz. Dolayısıyla o kıyafeti de tamamlayacak birşey almak zorunda kalabilirsiniz. Alacağınız parçanın diğer kıyafetlerinizle uyumunu iyi analiz etmelisiniz. Gardırobunuzu sanat galerisi gibi düşünebilirsiniz. Sanat galerinizde temanın dışına çıkmadan onu yönetmeyi öğrenin. Gelip geçici trendlere değil, sizin için kalıcı parçalara yatırım yapın. Aldığımız bir şeyi uzun süre, randımanlı ve her şeyle uyumlu olarak kullanmamız bu anlamda çok önemli. Alacağınız kıyafeti bir sonraki sezon giyip giyemeyeceğinizi göz önünde bulundurun. Bir sürü para verip, bir sonraki sezon giyemeyeceğiniz şeyler seçmemeye özen gösterin. Gerçekten vurulduğunuz, aşık olduğunuz parçalar için paranızı saklayın.

Alışveriş (1)

Dolabınızdaki mevcut kıyafetlerle, yeni aldığınız parçaları nasıl bir araya getireceğinizi düşünün. Bu anlamda “mevcut ve yeni parçalarla birkaç kombin yapabiliyor musunuz?” bu soruyu sorun.

Temel parçalara yatırım yapmayı unutmayın. Basic bir t-shirt her zaman durumu kurtarmamıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda başka bir kıyafetin içine giyilebilecek, tamamlayıcı bir parça olabilir.

Sentetik değil, kaliteli kumaştan parçalar olması hem aldığınız kıyafetin kullanım ömrü, hem de sağlığınız için çok önemlidir. Bu tarz kaliteli kumaştan ürünler elbetteki biraz pahallı gelebilir size. Daha düşük maliyetli kıyafetlerde en azından naylon olmamasına dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Çanta, ayakkabı ve aksesuarlar için indirim zamanlarını bekleyin. İlk onlarla alışverişe başlamakta da daha iyi olacaktır.

Sezonda aklınızda kalan parçalar varsa, indirim zamanını bekleyin. İndirim zamanlarında daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Alışveriş yaparken birşeyi çok beğendiğinizde almadan önce düşünün. Biraz önce bahsettiğimiz etkenler gözünüzün önünde, aklınızın bir köşesinde olsun mutlaka. Karışık alışverişler yapmamaya dikkat edin. Böylece daha verimli ve hesaplı bir alışveriş yapmış olacaksınız. Alışveriş sonunda üzülmeyecek, mutluluğunu devam edecek. Keyifli alışverişler. 🙂

Alışveriş (7) Alışveriş (8)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir