Makyaj

Allık Çeşitleri Ve Kullanımı

Allık Çeşitleri Ve Kullanımı

 

Allık, kadınlar için adeta bir mucize. Küçük bir hareketle yüz ifademizi tamamen değiştiren allıklar, makyajımızın en önemli parçalarından biri. Elmacık kemiklerimizi daha da vurgulayan, yüz ifademizi yukarı kaldıran allıkların her rengi ve çeşidi çok seviliyor. Mevsime ve kullanım amaçlarına göre değişen allık türlerini sizin için inceledik.

Pudra Allıklar

En çok bilinen ve  kullanılan allık türü, pudra allıklardır. Bütün cilt tiplerine uygun kullanılabilen bu allıklar, özellikle yağlı ciltler için idealdir. Pudra allıklar, fondötenin üzerine uygulanır. Böylece cildinde daha uzun süre bozulmadan ve parlama yapmadan kalabilirler. Pudra allığınızı, kutusundan fırçaya aldıktan sonra birkaç kere üfleyerek, fazla pigmentlerden arınmasını sağlayabilirsiniz. Allığı ince ve geniş açılı fırça ile elmacık kemiklerinizin alt kısmına uygulamalısınız. Makyajınızı tamamladıktan sonra allığınızı sabitlemek için, transparan pudra kullanmanızı da ayrıca öneriyoruz.

Krem Allıklar

Krem allıklar özellikle yaz ayları için vazgeçilmez allık çeşitlerinden…Krem allıklar daha genç ve taze bir görünüm veriyor. Plajda, gece dışarı çıkarken her zaman kullanabilirsiniz. Krem yapıda olan bu allıkları, cildinizi nemlendirdikten sonra elmacık kemiklerinize parmak yardımıyla uygulamalısınız. Yaz aylarında, fondöten sürmek istemeyenlerin favori ürünü bu allıklar, kalıcı ve gün boyu bir renk sunuyor. Krem allık seçerken, koyu renkler yerine, daha yumuşak ve doğal tonları tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir