Ev Dekorasyon,  Banyo

Banyo Dekorasyonu İçin Aksesuar Kullanım Fikirleri

Banyonuzu Aksesuarlarla Yenileyin!

 

Banyonuzun havasını değiştirmenin tam zamanı! Bugün kullanacağınız cam köşe raflarına, rengarenk mumlar ve sabunlarla farklı bir konsept oluşturarak banyonuzun havasını değiştirebilirsiniz. Küçük banyolarınızda dahi kullanabileceğiniz bu küçük dokunuşlarla banyonuzda büyük değişiklikler yapabilirsiniz.
Bugün deterjan kutularınızı, kirli sepetlerinizi, klozet kapaklarınızı, banyo halısını ya da ecza dolaplarını ufak dokunuşlarla değiştirerek, banyonuzda büyük farklar oluşturabilirsiniz. Bu yılın konsept banyo aksesuarları arasında banyo halıları birinci sırada! Mozaik tasarımlarla öne çıkan banyo halıları banyolarınızın misafir odaları ile bütünleşerek, evinizin dekoratif tasarımını korumakta ve gelen misafirlerinizin eve uyum sağlamasında büyük önem arz etmektedir.

Özellikle deterjanların banyo tasarımına etki etmesinden dolayı, öncelikle dekoratif deterjan kutularından almanızı öneririz. Banyonuzda bulundurduğunuz kirli sepetlerinin de banyo dekorasyonunda önemli bir yeri var. Bu yüzden gerek yapı marketlerden, gerek mahallenizin tuhafiyelerinden temin edebileceğiniz kirli sepeti kılıflarıyla, banyonuza renk katabilirsiniz. Tabi ki bunların yanında klozet kapaklarını ve kapak kılıflarını, banyoda dekorasyona uyumlu hale getirmenizde, konsepti ve uyumu yakalamanızın altın kuralları arasında yer almaktadır.
Her banyonun vazgeçilmezi olan banyo setlerinden de, kullanacağınız renklerin oldukça büyük önemi vardır. Oldukça sık olarak kullanılan mor, lila ve kırmızı renkleri ile banyolara ferah bir hava katabilir ya da ahşap, koyu renk ve krem rengi ile banyonuzda geniş ve nezih bir havaya sahip olabilirsiniz.

Genellikle sabunluk, klozet temizleyici ve çöp kovası ile beraber satılan bu setlerin fiyatları ortalama 30-200 TL arasında, yapı malzemesi olarak da plastik, ahşap ve seramik kullanılmaktadır. Size tavsiyemiz, hem uzun ömürlü olmasından dolayı, hem de daha şık görünmesinden dolayı seramik malzemeden yapılan banyo setlerini tercih etmenizdir.
Günümüzde belki de günlük kullanımlarda her an aklımıza gelmese de banyomuzda en önemli gereçlerimizi muhafaza edebileceğimiz ecza dolabımızın da olmazsa olmazlar arasında yer alması gerekir. Klasik olarak tasarlanan ecza dolapları, banyomuzun dekorasyonunda göze çarpan önemli bir değişikliktir. Üretimde kullanılan pembe, turuncu, şeffaf ya da dilediğimiz renkte ecza dolapları ile banyomuzun tasarımına ince bir dokunuşta bulunmak, maliyeti en düşük dekoratif malzemelerinden olması göze çarpan önemli özelliklerindendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir