Moda

Bayan Giyim Modası 2015 İlkbahar-Yaz

Bayan Giyim Modası 2015 İlkbahar-Yaz

Dışarısı soğuk ve kar yağa dursun, önümüzdeki sezon 2015 ilkbahar-yaz trendleri şimdiden şekillenmeye ve podyumlara çıkmaya başladı. Bizden söylemesi… Şimdiden ilkbahar ve yaz trendlerini sizin için araştırdık.

Tamamen tek renk giymek iddialı bir görünüm çizebilir. Giydiğiniz bu tek renk beyaz olursa eğer cesaret ister. Çünkü tüm gözler size çevrilecektir. Bol kesim pantolonlar ilkbahar-yaz trendleri arasında yerini aldı. Beyaz bol kesim pantolonunuzun üzerine yarım bir üst veya oversize bir kazakla kombinleyip altına da spor ayakkabıları çektiniz mi sizden cool başka biri yok. Helmut Lang defilelerinde sıkça gördüğümüz kombinler bu şekilde. Bol pantolonunuzu basic trikolar ve bilekte biten botlar yani bootielerle kombinleyebilirsiniz. Üzerine peluş bir montla çok şık olacağınız kesin. Pantolonunuza güzel bir kemer takarak ta hareket katabilirsiniz. Bu şekilde girdiğiniz her ortamda sizden şık ve rahatı olmayacaktır. Akrıs podyumlarında bunların ipuçları veriliyor.

 

Beyaz ve siyah desenli kıyafetler önümüzdeki sezon öne çıkanlardan olacak. Bu zıt iki renk ve değişik desenler birleşerek harika bir etki yaratıyor. Kaz ayağı gibi klasik desenlerin yanı sıra farklı desenlerde göz önünde.

Beyaz ve varyasyonlarını giyerken kumaş ve desene dikkat edin. Şifon, fisto, dantel, kroşe olabilir. Dokusu ve deseni olan modellere öncelik verin. Örnek olması için M. Kars, Valentino, Erdem gibi tasarımcıların koleksiyonlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca galerimizde de bu tasarımcılara yer verdik.

Her daim çiçek…büyük, çarpıcı, cesur çiçek desenleri yine moda. Çiçek desenli pantolonlar, üstler, elbiseler yine önümüzdeki sezon sıkça göreceğimiz parçalardan olacak.

Çizgilerin gücü her ortamda dikkatleri çekmenin en iyi yolu. Dikey, yatay, ince, kalın ve her renkte olabilir. Çizgiler önümüzdeki sezon çok moda olacak bizden söylemesi.

Ve her zaman ki gibi mazinin özlemi ve etkisi had safhada… 60’lar, 70’ler ve sonrası yılların moda esintileri en önemli trendlerden. Bohem, hippi gibi 70’lerin ruhunu taşımak vazgeçilemez.

Yeniz sezonda podyumlarda karşımıza çıkan kimono tarzı parçalarda çok iyi. Desenler ve dokulardan kendinize en yakışanı seçin ve keyfini çıkarın.

90’lara gönderme yapan jeanler, 70’lerin patchworkleri (kırk yama) bu sezonda moda olanlardan. Aynı zamanda denim parçalarla kombinleyebileceğiniz zıt renklerin en uyumlusu beyaz ve siyah olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir