Güzellik,  Makyaj

BB Krem Nasıl Kullanılır?

BB Krem Nasıl Kullanılır?

bb-krem-kullanım (2)

Fondötenden daha hafif, nemlendirici özelliği bulunan ve aynı zamanda renk de veren bu kremlerin hayatımıza nasıl girdiğini sorgulamadan bu ürünü hepimiz çok sevdik. Özellikle 20, 30 yaş arası kadınların kullanabileceği bu krem tam bir mucize.

BB Krem Nedir?

“BB”nin açılımı İngilizcede “Blemish Balm”; leke ve renk dengesizliklerini düzelten kremidir.

Kısaca özetleyecek olursak, bu krem Almanya kökenlidir. Önceleri estetik ameliyatlardan sonra izleri hafifletmek amaçlı kullanılmış. Sonraki senelerde BB krem Kore’de bambaşka bir yapıyla tekrar ortaya çıktı, yenilendi ve cilt bakımına oldukça dikkat eden Asyalı kadınlar arasında büyük ilgi görmüştür.

BB Krem Kullanımı

BB krem aynı zamanda nemlendirici görevi de görüyor. Bu da günümüz hayat şartlarının hızına ayak uydurabilmemizi büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Diğer özellikleri ise güneş koruyucu, nemlendirici, renk dengeleyici olmasıdır.

Temiz cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürmeniz yeterli olacaktır. İsterseniz kapatıcılığını arttırmak biraz daha sürebilirsiniz. Sünger ve fırça ile de uygulanabileceği gibi parmaklarınızla da kolaylıkla sürebilirsiniz. Yüzünüze krem sürer gibi düşünerek kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Yaşlanmayı geciktirmek için antioksidan yapısı olan bir kremdir. Son zamanların moda olan nude akımı için de biçilmiş kaftan niteliğindedir.İsterseniz fondöten altına sürerek kusursuzluğu garantileyebilirsiniz. Cilde faydalı özellikleri ve hafifliği ile makyaj yapılmamış gibi doğal bir etki verir. BB kremler her cilt tipine uygundur ve her cilde uygun renk tonları mevcuttur.

Dikkat edilecek önemli bir nokta ise; BB krem gece kullanımına uygun olmadığından günün sonunda cildinizi temizlemeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir