Güzellik,  Makyaj

BB krem nedir?

BB krem nedir?

BB krem mucizesinin sırrı tek üründe beş, altı ayrı ürün özelliğini bulundurmasıdır.Nemlendirme, primer etkisi, güneş koruma, kapama ve fondöten gibi özellikleri ile vazgeçilemez bir ürün. Özellikle yaz aylarında yüzümüzü yıkadıktan sonra iyi bir BB krem dışında bir ürüne cildimiz ihtiyaç duymuyor. Bu sayede güzellik rutininizi etkili bir hale getirmiş, masanızda ve çantanızda yer kazanmış olacaksınız. Aynı zamanda bütçenizi de sarsmamış olursunuz. Bu nedenle BB kremler güzellik endüstrisinin en önemli trendlerinden biri olmuştur.

bb-krem (4)

BB krem nereden geldi?

BB krem ‘blemish balm’ kelimesinin kısaltmasıdır. Amaç renk dengesizliklerini düzenlemektir. Asya çıkışlı olduğu söylense de BB kremleri aslında ilk olarak Alman bir dermatolog keşfetmiştir. Amacı tek bir ürünle bir çok etki sağlamak ve lazer uygulamaları sonrası kapama yaratmaktı. Daha sonra bu mucize Güney Kore’ye oradan da Asya’ya yayıldı. Asya’lı kadınların günlük cilt bakım ritüelleri yedi farklı adımdan oluştuğundan BB krem onlar için adeta bir devrim niteliği kazandı.

BB krem neler yapıyor?

BB kremlerin geneli güneş koruması sunuyor. Genelde çinko oksit veya titanyum oksit içeriyor böylece güneş koruması suya da dayanıklı hale geliyor. BB kremlerin nasıl kullanacağı hakkında merak ettikleriniz için bir sonraki yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir