Güzellik Makyaj

Belirgin Ve Natürel Kaşlar Nasıl Elde Edilir?

Daha Belirgin, Daha Kalın, Daha Natürel Kaşlar!

Son dönemlerin çok sevilen trendlerinden biri de belirgin ve natürel görünümlü kaşlar. Ünlü mankenlerden,film yıldızlarına kadar birçok isim bu trendi favorisi haline getirdi. Ama malesef ki hepimiz dolgun görünen, doğal kaşlara sahip değiliz. En önemlisi önceden fazla alınmış, ince kaşlara sahipseniz, kaş kalemleri ya da farları ile kaşlarınızın arasındaki boşlukları kolay bir şekilde doldurup, natürel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

belirgin-naturel-kaşlar

1.Natürel Görünüm

Yüz hatlarımızı daha da belirginleştiren ve bakışlarımızı vurgulayan kaşlarımıza yanlış şekil verdiğimizde yüzümüzün ifadesi tamamen değişir. Dolayısıyla kaşlarınızı olabildiğince uzun süre almadan, uzatmaya çalışın.

2.Hazırlık Aşaması

Kaşlarınız,eskiye göre daha dolgun bir görünüme kavuştuğu zaman, kaş tarağı ile kaşlarınızı çıkış yönüne doğru tarayın. Sonrasında aynaya bakarak, hangi kısımların alınmaya ihtiyacı olduğunu tespit edin. Üst ve kaşlarınızın iç kısımlarından çok fazla almamaya dikkat edin.

3.Kaş Kalemleri veya Farlardan Yararlanın

Kaş renginizle uyumlu kaş kaleminizle, kaşlarınızı kolaylıkla belirgin bir hale getirebilirsiniz. Kaş kaleminizin saçlarınızla değil, kaşlarınızla aynı tonda olması gerekmektedir. Ancak renkten emin olamıyorsanız, küllü ve soğuk alt tonu olan renkleri tercih edebilirsiniz. Aynı işlemi Kaş farları ile de yapabilirsiniz. Burada ince ve kesik uçlu bir kaş fırçası yardımı ile kaşlarınızdaki boşlukları doldurabilirsiniz.

4.Bir Profesyonel Edası

Kaşlarınızın başlangıç kısmından, kavisli kısmına kadar minik dokunuşlarla, boşlukları doldurun. Eğer kaşlarınızın bitiş kısmı size oldukça kısa görünüyorsa, bitiş kısmından, çok hafifçe, dışarıya doğru kaleminizle birkaç çizgi daha oluşturabilirsiniz. Devamında, rengin koyu olduğunu düşünürseniz, minik uçlu bir makyaj fırçası ile hafifçe kalemi dağıtabilirsiniz.

Yorum Bırakın