Moda

Bohem Giyim Tarzı

Bohem Giyim Tarzı (Bohemian)

Bohem, kişisel ifadenin göstergesidir. Özgürlük, anı yaşamak, eşitlik ve daha bir çok şey sayabiliriz tanımlamak için. Kimileri için serseri, berduş bir hayat anlamına bile gelebilir. Ama bir zamanların popüler akımları arasında olduğu söylenebilir. Daha çok çeşitli sanat dallarına gönül vermiş sanatçılar,gençler, yaratıcı ve dünya göüşü farklı olan insanlar benimsemiştir bu tarzı. Ancak yakın geçmişten bugüne dek çok giyim tarzı olarak alınmıştır. Tabii ki her anlamda halen bu tarzı her anlamıyla yaşayanlar da var. Hatta çoğunu da çok iyi tanıyoruz.

Bohem tarzın hakkını veren Kate Moss, Mary Kate Olsen, Nicole Richie bu ünlülerden sadece birkaç tanesi…

Bohem tarzı giyim, hippi, çingene, etnik gibi türlerin birleşimi sayılabilir. İspanyol paça pantolonlar, renkli çiçekli gömlekler, şapkalar, fularlar, püsküllü ceketler, çantalar, gözlükler ,botlar vb. kendinizi rahat hissettirecek tarz kıyafetler. Renk olarak pastel tonlar ağırlıktadır. Kiremit, toprak kahve tonlar vs.

Günümüzde bu tarza Boho Chic olarak bahsedildiği de görülmektedir. Son moda trend parçaların bohem tarzı ile birleştirilerek ortaya çıkmış olan bir tarzdır. Bohem tarzında moda kaygısı olmamasına rağmen, bohem ve moda olmuş güncel parçaların bir arada giyildiğini ünlü modacıların defilelerinde de rastlamaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir