Ev Dekorasyon

Burçlar İçin Dekorasyon

Koç Burcu

Koç burçları yalnız kalmaktan hoşlanır ve aynı zamanda lider ruhludurlar. Dolayısıyla da rahatlık onlar için ön plandadır. Evlerinde minimal mobilyalar tercih etseler bile bolca alan bırakmaktan yanadırlar. Dekorasyonda kırmızı ve bordo rengi tercih ederler. Favori odaları ise yatak odası ve çalışma odasıdır.

 

Boğa Burcu

Boğalar dekorasyonda oldukça başarılıdırlar. Klasik ve Amerikan tarz dekorasyondan hoşlanırlar. Boğalar rahatlarına düşkün oldukları için onları rahatlatacak doğal ve mavi tonlardaki renkler onlar için doğru seçim olacaktır. Uyku onlar için olmazsa olmazlar arasındadır. Dolayısıyla rahat bir yatak için servet harcayabilirler. Favori odaları da yatak odasıyla, büyük ve rahat koltuklara sahip oturma odalarıdır.

 

İkizler Burcu

Tasarım ve yaratıcılık konusunda adeta gurme sayılırlar. İkizler’in bu özelliği hareketi çok sevmelerinden de kaynaklanıyor olabilir. Evlerinde insan ağırlamayı seven İkizler eşyaların hafif ve taşınabilir olmasına dikkat ederler. Çünkü devamlı dekor değiştirmekten çok hoşlanırlar. En sevdikleri oda oturma odasıdır. Turuncu ve sarı  gibi canlı renklerle döşemekten keyif alırlar.

 

Yengeç Burcu

Evci yapısıyla ün yapmış Yengeçler için ev, kendilerini ve sevdiklerini dış dünyanın tehlikelerinden korudukları en güvenilir ve huzur buldukları yerdir. Oturma odalarındaki büyük formlarda rahat kanepeler, retro biblolar ve yumuşak ki genelde bunlar el örmesi olan battaniyeler vazgeçilmezleridir. Dekorasyonda en fazla tercih ettikleri renkler, rahatlığın temsilcisi mavi veya yeşil olabilir. Favori odalarıysa yatak odası görünümlü oturma odalarıdır.

 

Aslan Burcu

İhtişam ve gösterişin temsilcisi olan bir burçtur. Aslanlar için mobilyaları birer hazine gibidir ve onları sergilemekten gurur ve zevk duyarlar. Sadece kendi evlerinde olan aksesuarlara sahip olmak istedikleri için ev dekorasyonuna para harcamak konusunda oldukça cömerttirler. Tezat renkleri altın rengiyle bir araya getirmeye bayılırlar. En sevdikleri odaları büyük bir şatafatla döşedikleri yatak odalarıdır.

 

Başak Burcu

Mükemmelliyetçi bir yapıya sahiptirler. Başak için doğayla içli dışlı olmak çok önemlidir. Dolayısıyla mevcutsa evlerinin bahçe veya terasını dekore etmekten büyük bir keyif alırlar. Böyle bir imkanı yoksa salon veya oturma odalarına doğal esintiler ile süslerler. Sadelikten yana olan Başaklar için bej ve gri tonlar vazgeçilmezdir. Etrafındaki insanlara yemek yapmaya bayıldıkları için favori odaları mutfak veya misafir ağırladıkları mekanlardır.

 

Terazi Burcu

Ev dekorasyonunda desen ve renk kontrastı yaratmaya bayılan Teraziler için desenler çok önemlidir. Otantik, klasik hiç fark etmez; yeter ki sadeliğin yerine hareket gelebilsin. Yüksek aydınlatmaya sahip abarjurlar ve farklı kontrastlara sahip resimler salonlarında mevcuttur. Vazgeçemedikleri renkler pastel ve pembe tonlarıyken, çıkmak istemedikleri odalar ise salonları ve mutfaklarıdır.

 

Akrep Burcu

Akrepler için aydınlık bir ambiyans çok önemlidir. Onların evleri herkesinkinden daha özel olur ama önem verdikleri diğer büyük şey kendilerine ait yerlerin her zaman temiz ve düzenli görünmesi gerekliliğidir. Siyah, beyaz ya da bu ikilinin tezatı Akrepler’in evlerini ele geçirmiştir. En sevdikleri odalarıysa kendilerine dönebildikleri yer olan yatak odalarıdır.

 

Yay Burcu

En özgürlükçü ve gezgin burç olan Yay, bu özelliğini ev dekorasyonuna da yansıtır. Bir yandan otantik çizgiler, bir yandan modernizmin temsilcisi avizeler salonlarında buluşur. Büyük rahat yastıklarda uzanarak seyahatlerini düşünmeye bayılırlar. Gezgin ruhlarını yansıtan turkuaz ve mavi renkler dekorasyonlarında yer alır. Misafir ağırlamayı seven Yay burcunun en sevdiği oda salondur.

 

Oğlak Burcu

Modernlikten ve minimalizmi sevmeyen Oğlak burçları, hayatın her alanında olduğu gibi ev dekorasyonu konusunda da gelenekselcilikten vazgeçmezler. Kendi kendilerine zaman geçirmeye bayılan Oğlaklar’ın evlerinin bir köşesinde mutlaka özel hobilerine dair bir köşe vardır. Siyah ve toprak tonları bu burcun evinde göz çarpar. Yatak veya hobi odaları evlerinde en sevdikleri alanlardır.

 

Kova Burcu

En modern burçtur. Kova burcu için salonun modern izler taşıması çok önemlidir. Farklı objeler ve değişik bitkiler onların odalarına girer girmez göze dikat çeker. Teknolojiye de ayrıca önem verirler. Kovalar, evlerinde metalik gri ve beyaz renklerini yoğun olarak kullanırlar. Kovala için en sevdikleri odalar diye bir ayrım yapılamaz. Çünkü evin her bir köşesi onlar için değerlidir.

 

 Balık Burcu

Balık burcu en romantik burçtur. Balık burçlarının salonları sizi değişik tablolar, mumlar ve farklı kokularla karşılar. Kendilerini daha huzurlu ve mutlu hissetmek için yumuşak,rahat ve dinlendirici pembe tonlarını kullanırlar. Yatak odaları ve mutfaklarına sığınmayı pek severler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir