Güzellik

Cilt Bakımı: Cildimizi Sonbahara Hazırlayalım

Cilt Bakımı: Cildimizi Sonbahara Hazırlayalım

Ne kadar inanmak istemesek de yaz bitti. Bütün yaz boyunca güneş, deniz ve havuzun keyfini çıkardık. Sonbaharda cefa çekmemek için cildimizi yeni mevsime hazırlamamız gerekiyor. Cilt bakımında en önemli detay, sürekliliktir. Cildinizi her gün nemlendirmeli, makyajınızı çıkarmadan uyumamalısınız.

cilt-

Sonbahara Hazırlanın

Cilt Temizliği

Bildiğiniz gibi, yazın çok fazla makyaj yapmayız. Buna rağmen yine de cildinizi derinlemesine temizlemeniz gerekiyor.Cildinizi yıpratmadan temizlemek için, yüz yıkama jellerini kullanabilirsiniz. Özellikle ferahlatan yüz yıkama jeli, cildinizi rahatlatıp, ölü deriyi atmanıza yardımcı olacaktır.

Peeling

Cildinizi iyice temizledikten sonra tompon hareketlerle kurulayın ve peelinge hazırlayın. Peelingi çok yavaş ve nazik hareketlerle haftada bir veya iki kere uygulamalısınız. Zaten bronzlaşan cildinize zarar vermeden, yuvarlak hareketlerle 3-4 dakika boyunca peeling yapmalısınız. Peeling seçiminizde, ince taneli olanları tercih etmelisiniz.

Nemlendirin

Sonbahar bakımının en önemli aşaması, cildi nemlendirmektir. Yaz boyunca kuruyan cildimizi bu dönemde iyice nemlendirmek gerekiyor. Nemlendirici seçerken mutlaka cilt tipine uygun olanları seçmeniz gerekiyor. Genç yaşta kırışık sahibi olmamak için sabah ve akşam uygulayacağınız nemlendiricinizi aksatmadan kullanmalısınız. Göz bölgeniz için farklı bir nemlendirici edinmenizi öneriyoruz. Çünkü gözünüzün etrafındaki deri oldukça hassastır.

sonbahar-

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir