Güzellik

Cilt Rengi Nasıl Açılır? Neler Yapılmalıdır?

Cilt Rengi Nasıl Açılır? (Cilt Beyazlatma)

Sürekli olarak sigara içmek, makyaj yapmak veya buna benzer dış etkenlerden dolayı cilt renginizde değişiklikler ve renk dengesizlikleri yaşanabilmektedir. Lekelerin de fazla olarak bulunması cilt tonunuzda eşitsizliklerin meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Bunun için de evinizde uygulayabileceğiniz çeşitli doğal yöntemler ile cilt tonunuzu dengelemek ve renginizi açmak da mümkündür.

cilt-rengi-açmak

  • Özellikle cilt rengini açmak için bilinen ve uygulandığında en hızlı ve etkili çözümü sunan kürlerden birisi de süt kürüdür. Evinizde kolaylıkla hazırlayarak kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu doğal cilt rengi açma kürünü sizler de kolaylıkla uygulayabilirsiniz.
  • Bunun için de tek yapmanız gereken şey 1 kâse keçi sütü veya inek sütü ve yüzünüz için kullanabileceğiniz temiz bir bez veya lif ile kolaylıkla bu kürü hazırlayabilirsiniz.
  • Sütü ılık bir kıvama gelene kadar ısıtmalısınız. Daha sonra da lifi süte batırdıktan son sütün akmaması için lifi sıkarak yüzünüze masaj yardımı ile sütü iyice yedirmelisiniz.
  • Oldukça kolay olan bu cilt rengi açma kürünü sizler de haftada 3 veya 4 kez uygulayabilir ve birkaç ay sonra gözleriniz ile sonucu kısa sürede görebilirsiniz.
  • Aynı şekilde yoğurt da cilt rengini açmak için adeta bir mucize görevi görmektedir. Ev yapımı doğal yoğurt ile bu kürü hazırlarsanız daha etkili sonuç elde edebilirsiniz.
  • Yoğurt ile birlikte yulaf ezmesi ve aynı şekilde limon suyunu da kullanarak cilt renginiz oldukça doğal bir yöntem ile açmanız mümkündür.
  • Ayrıca, cilt beyazlatıcı da kullanılabilir. Kozmetik mağazalarında bu ürünü bulmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir