Güzellik

Ciltteki Çil Lekelerini Yok Eden Bakım Maskeleri

Çiller nasıl yok edilir…

Çiller bazen oldukça güzel bir görünüm kazandırmaktadır. Oysa kimileri için ise bu durum rahtsız edici derecelere kadar gelebilmektedir. Çillerden kurtulmak için ise evinizde de hazırlayabileceğiniz bazı doğal bakım kürlerini hazırlayabilirsiniz.

çil-lekelerini

Çil lekelerini yok eden maskeler:

  • Keten tohumu kürü çiller üzerinde oldukça etkili olan ve bilinen kürlerden birisidir. Bunun için ise tek yapmanız gereken şey 1 çorba kaşığı keten tohumunu bir çorba kaşığı su ile kaynatmaktır. Demlendikten sonra kürü yüzünüze sürerek yaklaşık 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık bir su ile cildinizi temizleyebilirsiniz.
  • Maydanoz kürü ise yine çiller için oldukça etkili olan bir cilt bakım kürüdür. Bu kür için ise ihtiyacınız olan tek şey tuz, limon suyu, bal ve maydanozdur. Bu malzemeleri karıştırıcıdan geçirdikten sonra elde edeceğiniz bakım kürünü yüzünüze sürerek yaklaşık yarım saat bekletmeniz kürün etkili olması için yeterli olacaktır.
  • Turp kürü ise çiller üzerinde en etkili olan kürlerden birisidir. Turp özellikle kırışıklık gidermede ve cilt rengi açmada oldukça etkili olduğu için sizler de turp kürünü kolaylıkla evde uygulayabilirsiniz. Bunun için ise tek yapmanız gereken şey 1 adet turpu rendeledikten sonra içine yeterli oranda elma sirkesini koyarak bir kavanozun içine bu karşımı koyabilirsiniz. Daha sonra bir hafta dinlenmeye bıraktığınız bu karşımı ise süresi dolduktan sonra süzerek yüzünüze bir pamuk yardımı ile bu karşımı sürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir