Makyaj

Concealer Ve Fondöten Arasındaki Fark

Concealer Ve Fondöten Arasındaki Fark

Günlük cilt bakımınızı yaptıktan sonra concealer,  ihtiyaç duyulan kısımlara ya da tüm yüze ince bir tabaka halinde sürülür. Aynı zamanda ton farkı olmaması açısından boyuna da sürülmesi tavsiye edilir. Sonrasında fondöteni sürebilirsiniz. Concealer’ı yüz makyajı bazı olarak düşüne bilirsiniz. Fondötenin yüze iyice tutunmasını, dalgalanmalar ve ton farklılık olmamasını sağlar. Fondötenin akmasını önler. Yüzdeki lekeleri, gözenekleri kapatır. Sonrasın sürülen fondöten ile de pürüzsüz bir görünüm sağlanmış olur. Tabii ki her ürün gibi cildinize uygun ürünü ve renk tonunu seçmelisiniz. Cilt tipinizi iyi tanımalısınız. Cildiniz yağlı, kuru veya karma olabilir. Dolayısıyla herhangi bir ürün olmamalıdır.

Aynı zamanda concealer’ı aydınlatıcı olarak ta kullanabilirsiniz. Yüzünüzde “T” bölgesi dediğimiz kısıma sürerek aydınlatma yapabilirsiniz. Aydınlatmayı fondöten üzerine yapmalısınız. Parmaklarınızla ya da bir fırça yardımı ile kolayca uygulayabilirsiniz.

concealer-fondöten (1)

Kullanacağınız ürün likit veya krem formunda olabilir. Kullanım kolaylığı ve hafifliği açısından likit ürünler daha çok tercih edilen kapatıcı formlarındandır. Kullanacağını bölgeye ve cilt tipinize göre biraz daha koyu kıvamlı ya da daha akıcı olabilir. Likit concealer, fondötenler kalem ve şişe şeklinde olurlar.Fondöten, concealer gibi kapatıcı ve aydınlatıcılar yapılarında farklılık gösteren malzemelerdir. Cildinize uygun ürünleri kullanırsanız akma, pullanma, kaşınma gibi problemler olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir