Makyaj

Doğru Biçimde Göz Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

göz-makyaji-

Makyaj her kadının olmazsa olmaz, kendini iyi hissetmesini sağlayan en vazgeçilmez bakımlarından biridir. Bir kadının cazibeli görünmesi için göz makyajı tek başına da güzel görünmesine yardımcı olabilir. Güzel bakışların sahibidir göz makyajı ve doğru yapıldığında bakışlarımıza daha da anlam katacaktır. Göz makyajının nasıl olacağı ve hangi ürünler kullanılacağı çok önemlidir ve doğru göz makyajı detaylandırıldığında bu daha da zenginlik kazanacaktır.

Her yüzün oranı, biçimi, göz şekli farklıdır. Göz makyajı yaparken bu hususlar unsurunda dikkate alınırsa bakışlar daha anlamlı ve güzel olacaktır. Göz makyajı detayları incelenmesi durumunda dikkat edilmesi gerekenler şöyle;

  • İlk olarak makyajımızın iyi ve uzun süre kalıcı olması için far bazı göz kapağımızın üstüne uygulanmalıdır.
  • Far bazı kullanıldıktan sonra uygulanacak ilk ürün fardır. Ten ve göz rengi ele alırsak mavi gözler için mavi, yeşil gözlere yeşil tonları, esmer ve koyu renkte gözler için de toprak tonları daha iyi olacaktır. Çok birden fazla far da olur ama tonlamaya dikkat edilmelidir.

Dıştan içe doğru bakılacak olursa da: Gözleriniz birbirine yakın ise koyu far her zaman dışarıda olmalıdır. Açık tonda ise far göz kapağının iç kısmına doğru yaklaştıkça açılır. Acele etmeden sürülmesi sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Şimdi rövanşta olan krem farlardan tercih ederseniz sizin için daha pratik kullanışlı ve daha kalıcı olur.

  • Göz makyajının diğer önemli unsuru da göz kalemidir. Göz kalemi için yukarıda bahsettiğimiz özelliklere dikkat etmeli kalitesine ve çok koyu olmamasına dikkat etmeliyiz. Genellikle gözleri belirginleştirmek için kullanılan siyah göz kalemleri gözün daha küçük görünmesine sebep olabilir.

Onun yerine kahverengi tercih edilebilir. Gözlerin şekillerine göre de farklı farklı uygulanabilir.- Göz kapaklarının içine çekmek ufak ve dengeli görünmesini sağlar. Küçük gözlerde ise tam tersi geçerlidir. Gözlerin daha güzel olması ve vurgu vermek için eyeliner kullanılabilir. Uygulanması dıştan içe doğru olmalı ve dağılmasını önlemek için göz kapağı ve çevresine pudra yardımı ile engellenebilir.

  • Son adım rimeldir. Rimel çekerken dikkat edilmesi gereken şey fırçasıdır. Eğer fırça kılları birbirine yakın ve sık ise, kirpiklerin birbirine yapışmasını önler. Kirpikler daha kıvırcık olsun diye kıvırma aleti kullanıyorsanız rimel bu işlemden sonra çekilmelidir.

goz-makyaji-kadinca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir