Makyaj

Dudaklarda Yeni Trend: Ombre

Ombre modasını ilk olarak saçlarda gördük. Oysa bu yıl Ombre modası dudaklarda da oldukça sık görülmektedir. Peki, dudaklarınızda Ombre tekniğini nasıl yapabilirsiniz?

  • Bunun için ilk olarak bilmeniz gereken şey ise Ombre dudakların sokak modasında da oldukça sık görüldüğüdür. Kıyafetleriniz ile uygun birkaç tondaki veya zıt renkleri dudaklarınızda da kolaylıkla uygulayarak sizler de bu modaya kolaylıkla ayak uydurabilirsiniz.
  • Hem farklı hem de oldukça etkili bir görünüm isteyen kadınlar için kesinlikle en iddialı moda akımlarında birisi de Ombre dudaklardır. Ombre tekniğini dudaklarınızda uygulamak için ise sadece rujlardan değil göz kalemlerinden ve göz farlarından da yararlanabilirsiniz. Bunun için de hangi renk tonlarını kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Önemli olan dudaklarda Ombre tekniğini kullanırken renk geçişlerinin etkili bir şekilde yapılabilmesidir.
  • Renk geçişlerini yapabilmek için dudak fırçasını kullanabilirsiniz. Eğer dudak fırçanız yok ise temiz bir makyaj süngeri ile de renk geçişlerini kolaylıkla yapabilir ve kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Genellikle koyu bir dudak kalemi ile başlayan renk geçişlerinde dudaklarınızın iç kısımlarını daha açık tonlar ile sonlandırabilirsiniz. Renk geçişlerinin profesyonel bir şekilde yapılabilmesi için ise renkleri dudaklarınıza yedirmeniz daha etkili sonuç almanızda yardımcı olacaktır.
  • Kesinlikle Ombre dudak makyajında dudak veya göz kalemi ile dudak çevrenizi belirgin bir hale getirdikten sonra diğer renk seçeneklerini sırası ile dudaklarınıza uygulamanız gerekmektedir.

dudak-ruj-ombre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir