Makyaj

Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı Göz Makyajı

gizemli-bakislar (4)

Londra Moda Haftası sonra erdiğinde ardında ilham alınacak bir sürü güzellik stilini ve trendleri bıraktı. Özellikle de Antonio Berardi’nin moda yürüyüşünde karşılaştığımız dumanlı göz makyajı stili oldukça beğeni kazandı. Bir önceki Londra Moda Haftası tamamen grafik eyeliner stillerine ve hacimli kirpiklere odaklansa da, bu sefer ustaca yapılmış dumanlı gözler ön plandaydı. Podyumdan ilham alıp kolaylıkla dans pistine adapte edebileceğimiz bu stili uygulayabilmeniz için bizden size bir kaç öneri…

Birinci adım

Doğal ışıltınızı ön plana çıkarmakla işe başlayalım. Gözlerinizin odak noktası olması için geri kalan makyajınızı mümkün olduğunca sade yapmalısınız. Cildinizde kızarıklık akne gibi ton eşitsizlikleri varsa, kapatıcı ile kapatın. BB kremle cilt rengini eşitleyin.

İkinci adım

Gri ve tercihen mat bir farı göz kapaklarınıza uygulayın. Bu uygulamayı yaparken farı fazla yukarı çıkarmamaya özen gösterin. Bir makyaj fırçasıyla aynı farı alt kirpik çizgine de uygulayın.

Üçüncü adım

Siyah bir göz kalemi ile göz çevrenizi çerçeveleyin. Sonrasında ise çarpıcı sonuçlar yakalamak için bir kulak çubuğu yardımıyla kalemi dağıtın.

Dördüncü adım

Yoğun göz makyajını birkaç kat maskarayla ve topaklanmayı önlemek için hafif zig zag hareketlerle sürerek sonlandırın.

Beşinci adım

Belirginlik için elmacık kemiklerine allık uygulayın. Dudaklarınız için nude bir dudak parlatıcısını tercih edin. Böylelikle makyajınız tamamlanmış olacaktır.

İşte dumanlı göz makyajı ile çekici gözlere sahip olmak bu kadar basit. Bu tarz göz makyajını siyah kalemle yaptınız gibi, farklı renkler ile de uygulayabilirsiniz. Hemen yazınız altında yer alan galerimizde örnek görselleri bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir