Gelinlik Modelleri

En Çok Beğenilen Gelinlik Modelleri

En Çok Beğenilen Gelinlik Modelleri

Gelinlik modeliniz küçüklüğünüzden bu yana aklınızda olsa da nasıl tarif edeceğinizi bilemiyor musunuz? Gelinlik almaya gittiğinizde aklınızdaki modeli “böyle ,şöyle” diye anlatmaya çabalamak yerine, direkt modelin adını söylemek daha doğru olacaktır. Bu sayede işiniz daha kolaylaşacaktır.Dolayısıyla  en çok beğenilen gelinlik modellerini araştırdık ve bu yazımızda bir araya topladık. Modelleri ve isimlerini öğrendiğinizde işiniz daha da kolaylaşacak ve havanız olacak.

 

A Form Gelinlik

Belden sıkıca sararak göğüsleri toparladıktan sonra belden aşağı A şeklinde inen gelinlik modelidir. 10 cm topuklu ayakkabılarla giyildiğinde harika bir görünme sahip olabilirsiniz. Orta boylu, kalın belli ya da geniş basenli  standart  vücut ölçülerine sahipseniz rahatsız olduğunuz kısımlarınızı kapatmak, kamufle etmek için  A model gelinlik ideal bir seçim olacaktır.

Tam Balık Model Gelinlik

Farklı bir görünüm yaratan tam balık modeli dizlere kadar vücudu sıkıca sarar ve sonra balık kuyruğu gibi genişler. Vücut hatlarınızı kum saati gibi bir biçime soktuğu için olabilecek en iddialı ve zarif gelinlik modelidir. Uzun boylu ve çok kalın olmayan, ortalama bir bele sahip olan herkes bu modeli tercih edebilir. Hareket etme bakımından sizi kısıtlayan bir modeldir. Düğün gününden önce alıştırma yapmakta fayda var.

 Yarım Balık Model Gelinlik

Tam balık modeline kıyasla kullanımı daha kolaydır. Kalçanın altına kadar vücudu sarar. Vücut hatlarını tüm çekiciliğiyle ortaya çıkaran harika bir modeldir. Hareketinizi de çok kısıtlamaz. Orta, uzun boylu ve balık etli herkes giyebilir. Yarım balık modeli fazlalıkları kapatarak, kamufle eder. Vücudunuz daha dengeli görünür.

Kabarık Gelinlik

Belden itibaren kabaran kumaş ve tüller mevcuttur. Basenleri en iyi gizleyen modeldir. Kabarık gelinlik modellerinde üst kısmın straplez olması dengeli bir görünüm yaratacaktır.Orta ve kısa boylu kadınlar rahatlıkla giyebilirler. Çok basık ya da orantısız bir görünüm olmaması için, orta yükseklikte topuklu ayakkabılar tercih edilebilir.

Vintage Gelinlik

Vintage, Helen model ya da sadece elbise modeli olarak bilinen bu gelinlikler sade bir görünüm barındırır. Ne kabarık etekleri, ne de vücut hatlarını çok vurgulayan kıvrımları olmaz. Dökümlü kumaşlar, antika süslemeler ve dantelli aksesuarlarla farklı bir görünüm oluştururlar. Eğer düğününüzde fark yaratmak istiyorsanız en doğru model bu olacaktır. Çoğu vücut tipine uyumlu bir modeldir. Küçük göğüslere sahipseniz, ince askılar kullanılabilir. Omuzlar dar veya köprücük kemikler çıkıksa görünümü kurtarmak için bolero da kullanabilirsiniz. Aksesuar kaldıran modellerindendir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir