primer
Makyaj

En İyi 4 Primer (Baz) Ürünü

En Çok Tercih Edilen 4 Primer (Baz) Ürünü

Makyaj Primer(Baz) ürünleri marka ve kalite olarak değişmektedir. Bu yazımızda en iyi ve çokça tercih edilen primer(baz) ürünleri hakkında bilgi vereceğiz.

Primer’ınız iyi olması makyajınızında mükemmel,kusursuz görünmesini sağlayacaktır. Kullandığınız primer iyi değilse makyajınızda bir o kadar kötü görünür. Cildinize zarar verir. Dolayısıyla mümkün olduğunca iyi ve kaliteli bir primer(baz) ürünü seçmelisiniz. Ayrıca ufak bir tavsiye olarak primer kusursuz bir görünüm verse de her makyaj ürünü gibi gözenekleri kapadığından,cildinizi yoracak bir üründür ve her zaman değilde özel günlerde kullanmanız yararlı olacaktır.

Önceki primer yazımızda da belirttiğimiz gibi bu ürünün özellikleri makyaj ömrünü uzatma,pürüzsüzleştirme, ton farklılıklarını eşitleme ve dengeleme gibi özellikleri var. Ancak artık bazı ürünlerde cildinizi üst düzeyde koruma amaçlı ek özelliklerde düşünülerek tasarlanmış. Güneşten koruma,yağlı ciltte parlamayı engelleme, diğer makyaj malzemelerinin renk değiştirmesini önleme,aydınlık görünüm sağlama bu ek özellikler arasında yer alıyor. Sizin için bazı ürünleri ayrıca inceledik.

 

Smashbox Photo Finish Light:

Sıkça kullanılan primer ürünlerinden bir tanesidir. Özelliği hafif olması. Ağır ve kaygan bir yapısı yok. Parlayan ve yağlı bir cilt tipiniz varsa tercih edebileceğiniz öncelikli primer ürünü olabilir. Antioksidan ve vitaminler içeriyor. Yüzünüzü yumuşacık yapıyor. Ayrıca SPF 15 özelliği ile zararlı ışınlara karşı sizi koruyor. Çizgileri doldurarak kusursuz bir görünüm yaratmakta başarılı. Kullanımı kolay ve makyajınızı uzun süre muhafaza edebileceğiniz bir üründür.

primer-smashbox
primer-smashbox

L’oreal Lumi Magique Pure Light Primer:

Mucize ürünlerden bir tanesi daha…. Bu ürünle her hangi bir aydınlatıcıya ihtiyaç duymadan aydınlık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Fondöten önce az miktarda sürmeniz yeterli olacaktır.aydınlık ve parlak bir hava veriyor. Kuru ve mat bir teniniz varsa bu ürünü tercih edebilirsiniz. pompalı bir şişeye sahip olması kullanım açısından kolaylık sağlıyor. İstediğiniz miktarda alıp yüzünüze gereken kadar uygulayabilirsiniz. Kendine özel bir kokusu var ve rahatsız etmiyor.

l'oreal-primer
l’oreal-primer

Maybelline Baby Skin Pore Eraser:

Yoğun bir yapıya sahiptir. Silikonlu ve kaygan bir dokusu var. Cildinizde yağ dengesini sağlar ve gözeneklerin küçük görünmesini sağlar. Çok küçük miktarlarda kullanmanız yeterli olacaktır. Dolayısıyla uzun ömürlü bir ürün.

baby-skin-maybelline
baby-skin-maybelline

Mac Prep+Prime

Sıvı ve silikonlu bir formüle sahiptir. Yağlı bir cilde sahipseniz fazla yağı emerek dengeler. Cildinizde ton farklılıklarını ortadan kaldırarak eşitler. Pudra ve fondötenin etkisini arttırır.

MAC-Prep-+-Prime
MAC-Prep-+-Prime

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir