Kadın Erkek İlişkileri

Erkeklerde Hoşlanma ve Aşk Belirtileri Nelerdir?

Sevgili hanımlar! Bir çoğumuz mutlaka karşılıksız platonik aşk yaşamışızdır. Sevdiğimiz erkek de acaba bize aşık mı diye düşünür dururuz. Bu yazımızda sizlere vereceğimiz ipuçlarını ve belirtileri izleyerek aradığınız sorulara cevap bulacaksınız. Aşık olduğunuz veya hoşlandığınız adamda aşağıdaki özelliklerin yarısından çoğu varsa sevinmeye başlayabilirsiniz. Kesinlikle size karşı boş değildir!

erkeklerde-ask-hoslanma-belirtileri-Titanic-Leo-and-Kate

İsterseniz bir an önce başlayalım ve merakınızı giderelim! İşte madde madde erkeklerde hoşlanma ve aşk belirtileri;

1-Bir erkek size karşı duygular besliyorsa, beraber olduğunuz bir ortamda tüm dikkatini size verecektir.

2-Eğer o anda kravat takıyorsa, sık sık kravatı ile oynar. Düzeltir, gevşetir, tekrar sıkar. Bu hem heyecanlı olduğunu hem de size güzel görünmenin bilinçaltından dışa vurumudur. Ayrıca buna ek olarak, devamlı olarak saçlarını düzeltme hareketi yapar ve elini çenesine koyar.

3- Sizinle konuşurken tensel temas kurmaya çalışırlar. Bunu sağlamak için de her fırsatta ellerinize, kollarınıza ve omuzlarınıza dokunur. Ama bunu yaparken arkadaşınız olduğu için yapıyormuş gibi davranmaya çalışır.

4-Özellikle en dertli ve üzgün olduğunuz zamanlarda sizi teselli etmek için arar. Kafa dağıtmak için sizi dışarıda bir yerlerde baş başa kahve içmeye davet eder.

5-Erkekler normalde moda, makyaj, güzellik, dekorasyon gibi kadınca konulardan hoşlanmazlar. Ancak sizden hoşlanıyorsa, anlattığınız bu konuları dikkatlice dinleyecektir ve hatta size fikir bile verecektir.

6-Baş başa muhabbet ettiğinizde size doğru eğilerek konuşurlar. Ve siz konuşurken devamlı dudaklarınıza bakarlar. Sanki konuştuklarınızı duymuyormuş da dudak okuyarak sizi anlıyorlarmış gibi.

7-Kendi kariyerinden bahsederken her zaman olduğundan fazlasını abartarak anlatır. Normal bir işte çalışsa bile sanki dünyayı kurtarıyormuş gibi davranır.

8-Her fırsatta sizinle göz teması kurmaya çalışırlar. Ve size bakarak konuşurken gözlerini kısarlar. Keskin ve çapkın bakışlar atmaya çalışırlar.

9-Horul horul uyusa bile, her muhabbetinizde artık geceleri uyuyamadığını belirtir.  Ayrıca, çok dertli olduğunu ve bu yüzden içtiğini söyler. Bu söyledikleri kimi zaman gerçek olsa bile, çoğunlukla ilgi çekme amaçlıdır.

10-Sizin hayatınızda ve çevrenizde olan herkese çok kibar cana yakın davranırlar.

erkeklerde-ask-hoslanma-belirtileri-meet-joe-black

11-Beraber takıldığınızda tüm insanlara karşı şefkat dolu oluverirler. Esnafa “hayırlı işler” derler, yaşlılara yardım etmeye çalışırlar, sokakta oynayan çocuklara abilik yapıp başlarını okşarlar, hayvanları önemserler vs. vs.

12-Beraber takıldığınızda duyguları en uçlardadır. Duygusal anlarda çok hassas, neşeli anlarda ise çok komik olurlar. Birden stand-up şov yapmaya başlayabilirler. Bunların hepsi dikkatinizi çekebilmek içindir.

13-Söylediğiniz her şeye alınabilirler ve çocuk gibi trip atarlar.

14-En kederli aşk şarkılarını dinlemeye başlarlar. Ayrıca aşk şiirleri okumaya da başlayabilirler.

15-Tüm odağında artık siz varsınızdır. Sizden başka hiç bir şeyle uğraşmaz. Çok sevdiği futbol maçlarını bile izlemeyi bırakabilir. Hatta arkadaşlarıyla buluşmaya gitmemeye başlar.

16-Sizinleyken ayakta durduğunda, başparmağını sık sık kemerine asar şekilde durur.

17-Artık başka kızlar dikkatini çekmez. Sadece erkek alışkanlığından dolayı şöyle bir bakıp geçer.

18-Sizin yanınızda büyük bir cesaret içine girebilirler. Bu onları bazen komik duruma düşürse de, dünya umurlarında olmaz.

19-İstem dışı da olsa, sevdiği kadının adını veye adının baş harfini farkında olmadan sağa sola karalamaya başlar.

20-Plansız olarak sizinle karşılaştığında eli ayağı birbirine dolanır ve konuşurken sıklıkla dili sürçer. Ayrıca yanakları da kızarabilir.

erkeklerde-ask-hoslanma-belirtileri-sweet-november

21-Kendine özen göstermeye başlar. Özellikle sizinle buluşacağı zaman çok bakımlı ve şık olmaya dikkat eder.

22-Sizinle konuşabilmek için devamlı bahane üretebilir. Başına gelen bir olayı veya duyduğu-gördüğü bir bilgiyi sizinle paylaşmak için hemen arar.

23-Sizinleyken telefonu ile hiç ilgilenmez. Ancak sizinle değilken, her telefon çaldığında veya mesaj geldiğinde büyük bir hevesle kontrol eder. Sizden gelecek bir mesaj için telefonu elinden düşürmez.

24-Sosyal medya ile ilgisi pek olmasa bile, her akşam facebook’ta sizi bekler durur.

25-Instagram, Facebook, Twitter gibi ne kadar sosyal medya porfiliniz varsa saatlerce inceler. Özellikle başka erkeklerin yorum yazdığı içeriklere hemen müdahil olur ve o da yorum yapar.

26-Yeterince buluştuktan sonra, etrafınızdaki ve sosyal medyadaki tüm erkeklerin kim olduğunu teker teker size sorar. Bunu direkt olarak sormaz ama hafiften ağzınızı aramaya çalışır. Çünkü kendisine potansiyel bir rakip istemez doğal olarak.

27-Sizinle konuşurken olabildiğince kibar olurlar. Gittiğiniz bir mekandaki çalışanlara da çok nazik olurlar. Genelde kısık ve buğulu bir ses tonuyla konuşurlar.

28-Normalde oldukça iştahlı olsa bile sizinle yemek yerken çok az yemek yerler. Ve sofra kurallarına dikkat etmeye çalışırlar. Et yerken bıçak kullanmaları bunun en güzel örneğidir.

29-Hava çok soğuk olmasa bile hemen montlarını size vermeyi teklif ederler. Veya güneşli bir havada şapka ve gözlüklerini vermek isterler. Size değer verdiklerinin mesajını böyle vermeye çalışırlar.

30-Herhangi bir erkek aktörün veya şarkıcının çok yakışıklı olduğunu söylerseniz sus pus olurlar. Bilin ki, yakışıklı bulduğunuz kişi, artık onun baş düşmanıdır. O kişiye ait her filmi veya şarkıyı kötülemeye başlayacaktır.

erkeklerde-ask-hoslanma-belirtileri-romeo-and-juliet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir