Güzellik,  Sağlık

Estetik Cerrahi ile (Göğüs) Meme Dikleştirme Operasyonu

İnsanlık tarihinin başlangıcından beri kadınların en büyük kaygısı olmuştur güzel olmak. Güzellik uğruna herşeyin mübah olduğunu düşünen hanımlar ise bugüne kadar bir çok çilelere katlandılar. Fakat teknolojinin tıp bilimi ile buluşmasından sonra işler olumlu yönde değişti. Plastik cerrahi olarak ortaya çıkan tıp dalı kadınların en büyük kurtarıcısı oldu. Günümüzde bir çok estetik cerrahi operasyon en ileri yöntemler kullanılarak gerçekleştiriliyor. Adeta kadınların bu uğurda geçmişte katlandıkları acılara nispet yaparcasına.

Modern dünyanın güzellik kavramında ise göğüslerin ön plana çıkmış olduğu görülmektedir. Bir çok kadın, güzelliklerinin ve özgüvenlerinin tamamlayıcısı olarak kusursuz göğüslere sahip olmanın peşinde. Bu nedenle, meme büyütme ve özellikle göğüs dikleştirme operasyonları dünyada en çok tercih edilen estetik ameliyatlarından biri olma özelliğini taşımaktadır. Üstelik konusunda uzman doktorların ve hastanelerin rekabet içine girmesiyle de estetik piyasası iyice kızışmış durumda.

göğüs-meme-dikleştirme-plastik-cerrahi-operasyon-3

Başta genetik bağlar olmak üzere, dengesiz beslenme, hareketsizlik, yaşlanma ve hamilelik döneminde emzirme gibi nedenler göğüslerde deformasyona neden olur. Bu durum ise sarkmış memeler ve dolgunluğunu kaybetmiş göğüsler olarak sonuçlanmaktadır maalesef.

Bu durumdan hoşnut olmayan hanımlar, meme dikleştirme ve göğüs büyütme operasyonu yapılmasını tercih edebilirler. Bu cerrahi operasyonun sonucunda ise yepyeni bir görünüme kavuşabilirler. Göğüslerin dolgunluğunu ileri ölçüde artırılır ve aynı boyutlarda olacak şekilde düzeltilerek simetrik dengelerinin aynı olması sağlanır. Ayrıca, memede hacim kaybı mevcut ise operasyon sırasında meme protezi de yerleştirilebilir.

Meme dikleştirme operasyonu soncunda ise elde edilecek en büyük şey, güzellik hissinin perçinlenmesinden doğacak daha güçlü bir özgüven.Meme Dikleştirme Operasyonu Hakkında Merak Edilenler;

  • En önemlisi operasyonun oldukça rahat ve risksiz geçmesidir.
  • Operasyon lokal değil, genel anestezi yöntemi ile uygulanır ve ortalama 3 saat sürer. Böylece, bıçak altına yatmak psikolojik açıdan daha da kolay. Sadece gözünüzü kapayıp açacaksınız ve işlemler tamamlanmış olacak.
  • Meme protezi kullanılırsa kol hareketlerinde bir iki gün boyunca kısıtlılık olabilir.
  • Ameliyattan sonra 6 hafta boyunca sporcu sütyeni giyilmesi önerilir.
  • 3 ay boyunca ağır spor yapılmaması önerilir.
  • 40 yaşından genç hastalarada meme ultrasonografi, 40 yaşın üzerinde ki hastalarda mammografi tetkikleri istenebilir.
göğüs-meme-dikleştirme-plastik-cerrahi-operasyon-1
meme dikleştirme ve plastik cerrahi

UYARI!!!

Bu yazımız sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Konu hakkında yazılmış olan uzman doktor makaleleri kaynak alınarak hazırlanmıştır. Estetik cerrahi konusunda daha detaylı bilgi almanız için en yakın sağlık kuruluşunu ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir