Makyaj

Etkili Göz Makyajı İçin Olmazsa Olmaz 5 Adım

Göz makyajını kurallarına uygun ve doğru bir şekilde yapabilirseniz oldukça etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Gözlerinizin tüm güzelliğini ortaya çıkarabileceğiniz gibi aynı zamanda oldukça etkili bakışlara da sahip olabilirsiniz.

etkili-göz-makyajı

Bunun için de etkili göz makyajı yapabilmek için unutmamanız gereken 5 adet adım bulunmaktadır.

  1. göz makyajında yapılan en büyük hatalardan birisi de göz farının oldukça abartılı bir şekilde ve renk olarak da dengesiz bir şekilde sürülmesidir. Renk dengesizliği yaşamamak için ise yapmanız gereken ilk olarak göz makyajına başlamadan önce kapatıcı ile renk eşitsizliklerini ortadan kaldırabilirsiniz.
  2.  oldukça koyu olan göz farları abiye ve gece kıyafetleri için uygun olduğundan günlük olarak yapacağınız göz makyajınızda ise daha doğal tonlardaki renkleri tercih ederek hem etkili hem de oldukça doğal duran bakışlara sahip olabilirsiniz.
  3. gölgeli ve dumanlı bakışlar her yıl olduğu gibi bu yılda oldukça moda. Bunun için de yapmanız gereken şey ise hem göz farını gölgeli bir şekilde sürmeli hem de göz kalemi ile daha koyu gölgeler yaparak dumanlı göz makyajını kolaylıkla yapabilirsiniz.
  4. rimel kullanımı ise göz makyajında en önemli olgulardan birisidir. Bunun için de kirpiklerinizi hem uzun hem de dolgun gösteren rimelleri tercih edebilirsiniz.
  5. gözaltı halkalarınız veya morluklarınız var ise bunun için de gözaltınıza makyaj yapmadan önce kesinlikle kapatıcı kullanmalısınız. Böylece gözleriniz daha genç ve dinamik bir görünüm kazanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir