dekorasyonda-renkler
Ev Dekorasyon

Ev Dekorasyonu ve Renklerin İlişkisi

Ev Dekorasyonu Yaparken Renklerin Anlamı Ve Önemi İle Doğru Etkiler Yaratın.

Mor Renk ile Ev Dekorasyonu

Zenginliği, asalet, lüks ve ihtişamı çağrıştıran bir renktir. Özellikle açık tonları rahatlatıcıdır. Hayal gücünü arttırarak şevk ve ilham verir. Konsantrasyonu arttırır. Dekorasyonda da önemini  korumaktadır. Parlak renklerle kullanıldığında olumsuz etkiler yaratabilir. Evinizin dekore ederken rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mavi Renk ile Ev Dekorasyonu

Özgürlüğü, huzuru ve sonsuzluğu ifade eder. Mavi renk durağan ve çok göze batmayan bir renk olduğu için özellikle arka fonlarda kullanılabilir. Gözleri ve sinirleri rahatlatan bir renktir.Çalışma ve yatak odaları için ideal bir renktir.iştahı kestiği de söylenenler arasında,bu yüzden yemek yenen alanlar kullanılması uygun olmayabilir.

Yeşil Renk ile Ev Dekorasyonu

Doğayı çağrıştıran bir renktir. Tazelenme,büyüme ve umut anlamı taşır. Heyecan duygusunu azaltma özelliği olduğundan sakinlik ve huzur verir. Düşünebilmeyi,toparlanmayı arttırıcı olduğundan da yatak odalarında tercih edilebilir. Koyu tonları ışık alabilen yerde tercih edilirse daha doğru olacaktır..

 

Siyah Renk ile Ev Dekorasyonu

Gücü ve soyluluğu çağrıştıran bir renktir. Siyah renk, hakim olduğu ortamlara gizem katar. Özgüveni arttırıcıdır. Konsantrasyonu sağlamakta kolaylık sağlar. Aynı zamanda tek renk olarak kullanıldığında depresif bir hava yaratacağından farklı renklerle dengelemek gerekir. Dekorasyonda arka plan rengi olarak kullanılabilir.

Kırmızı Renk ile Ev Dekorasyonu

Sıcak bir renktir. Mutluluğu,hareketliliği,gençliği ve kararlılığı temsil eder.İnsana şevk ve azim verir. Genellikle yatak odalarında tercih edilir. Az ışık alan yerleerde boğucu bir hava yaratır. Hareketliliğin çok olduğu yerlerde keyifle kullanılabilir. Hareketin az olduğu mekanlarda ise kumaşlarda, objelerde kullanmanız uygun olacaktır.

Pembe Renk ile Ev Dekorasyonu

Kırmızı ve beyazın karışımıdır. Aşk,çocukluk vb. anlamlandırılır. Kullanıldığı yerlerde ruhsal olarak rahatlama ve huzur verir. Özellikle bebek ve çocuk odalarının dekorasyonunda kullanmak daha iyi olacaktır.Pembeyi evinizde açık kahve tonlarıyla da kullanabilirsiniz. Koyu tonları sıkıcı bir etki yaratabilir.

 

Sarı Renk ile Ev Dekorasyonu

Güneş ışığıdır. Neşeyi arttırır. Enerji ve motivasyonunuzu arttırır. Bu amaçla dekorasyonda kullanabilirsiniz. Sinirli ve gergin biriyseniz, bulunduğunuz ortamlarda sarı renk iyi bir tercih olacaktır. Koyu tonları sıkıcı bir etki yaratabilir.

 

Turuncu Renk ile Ev Dekorasyonu

Canlandıran ve aktiviteyi arttıran bir renktir. Kırmızı ve sarının etkilerini barındırır. Yaratıcılık,sosyal aktivite,mutluluk ve cesaret gibi duyguları ortaya çıkarır.aydınlık ve geniş her mekanda kullanılabilir. Yemek yenen ortam dekorasyonunda kullanılması iştah açıcı bir etki yaratabilir. Çocuk ve oyun odalarında kullanım için oldukça uygun bir renktir.

2 Yorum

 • Umut

  Merhaba,

  Siteniz çok güzel emeği geçenlere teşekkürlerimi sunarım.
  bayıldım bu dekorasyonlara. ama istanbul da bunları yapabilecek olan mobilyacılar var mıdır merak ediyoruum .)

  kırmızı olan gayet hoş duruyor. ulaşabileceğimiz yerleri de yazarsanız sevinirim.

  teşekkürler kadincaweb

  • KadıncaWeb

   Merhaba, güzel yorumunuz için teşekkürler. Size bir nebze yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. İstanbul’da bir çok mobilyacı ve büyük mağazalarda bu tür dekorasyon ürünlerini bulabilirsiniz. Ülkemizde her şey mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir