Ev Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Herkesi Cezbeden Tasarımlar

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde, geçmişten bu yana süregelen birçok sıradan kalıplarda şaşılacak bir şekilde değişiyor. Günlük yaşantımızda sıklıkla kullandığımız ev eşyaları, gerek görünümleriyle gerekse işlevleriyle gözle görülür değişiklere uğramaktadır.

Şüphesiz bu olumlu değişikliklerden memnun olmayan yoktur aramızda.

Hayatımızın önemli bir bölümünü geçirdiğimiz evimizde, sıklıkla ziyaret ettiğimiz restoranlarda ve çalışma hayatımızın geçtiği binalarda zaman zaman bunalabiliyoruz. Çok bunaldığımız anlarda elimizi yüzümüzü yıkamak bazen bizi çok rahatlatır. Günümüz üreticileri bunu biliyor olacak ki görünüşleriyle bizi hayran bıraktıkları dekoratif bataryaları üretmeye başladılar.

Dekoratif bataryalar şık ve göz alıcı tasarımlarıyla gerek mutfak gerekse banyolarımızda hem bizim hem de misafirlerimizin dikkatini çekmekte. Kim bilebilirdi ki bir zamanlar kimsenin dikkatini çekmeyen sıradan muslukların evrim geçirip hemen hemen herkesin ilgisini çekeceğini. Özellikle lüks binaların hızla arttığı şu yıllarda binanın her noktasının ilgi çekmesi hedefleniyor.

Banyo ve mutfakların en ilgi çeken yanı ise firmaların yüzlerce seçenek olarak sundukları dekoratif bataryalardır. Kendi adıma söyleyebilirim ki ben herhangi bir yerde karşılaştığım şık banyo ve mutfaklarda kendimi dekoratif bataryaları izlerken bulabiliyorum. Çocukluğumuzun her döneminde ağzımızı musluğa dayayıp su içmek çok keyifliydi. Belki günümüz çocukları bunu yapmanın ne demek olduğunu bilmiyorlar ama kendilerini ferahlatan evlerde yaşama şansına sahipler.

Firmaların aralarındaki rekabet ise her geçen gün daha farklı düşüncelerin, daha farklı tasarımların bizlerle buluşmasını sağlamaktadır. Her bütçeye hitap etmek elbette firmaların önceliklerindendir. Bu yüzden hepimizin evleri için düşünebileceği dekoratif batarya seçenekleri mevcut. Sözlük anlamı olarak batarya kelimesinin sadece telefonların pillerine verilen bir isim olduğunu düşünebilirsiniz.

Ancak batarya birkaç anlama sahiptir. Birkaç aygıtın bir araya getirilerek oluşturdukları yapı olarak düşündüğümüzde lavabo musluk takımlarına verilen bu isim hiçte mantıksız gelmiyor kulağa. Işıklı musluklardan hayvan şekilli musluklara, çizgi film karakterlerinden klasik Osmanlı motiflerine varan geniş bir yelpazeye sahip olan dekoratif bataryaları hayatımızdan kolay kolay çıkarmak mümkün değil.

Elbette ki bu harika tasarımlarda olan bataryalar en çok bayanların ilgisini çekmekte. Belki de bu yüzden yuvayı dişi kuş yapar denmiştir. Birçok insanın takip ettiği teknolojik gelişmeler günlük hayatımızı kolaylaştırdığı gibi görsel anlamda da bizleri cezbetmektedir. Hayatımızın her bölümünde geçmişteki anılarımızı unutmayarak teknolojinin bize getirdiği yenilikleri, kolaylıkları ve konforu yaşamak en doğal hakkımız. Unutmayalım ki; göze hitap eden yenilikler her zaman yaşamımızın içinde olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir