Makyaj

Eyeliner Kullanım Önerileri

Eyeliner Kullanım Önerileri

Bu sezon eyeliner modası podyumlarda da farklı formlarda karşımıza çıkıyor. Siyah rengin dışında diğer renkler ile çekilen eyeliner’lar göze çarpıyor. Makyajın olmazsa olmazı eyeliner her sezon yenilenerek karşımıza çıkıyor ve vazgeçilemiyor. Eyeliner çeşitlerinden önceki yazımızda bahsetmiştik. Kalem, jel(krem), likit, keçe uçlu gibi çeşitleri var. Ancak her ne kadar popüler bir makyaj ürünü olsa da, uygulaması uzmanlık isteyen bir ürün. Dolayısıyla bu yazımızda göreceğiniz kullanım önerileri tam da bu noktada çok işinize yarayacak.

Podyumlarda da yer aldığı üzere bu sezon eyeliner’lar renkli olacak. Üstelik siyah dışında diğer renkler de çok moda. Bu anlamda mavi, mor, yeşil öne çıkan eyeliner renklerinden.

Kalem eyeliner kullanıyorsanız, ucu düzgün açılmamış, kısalmış eyeliner’lar göz kapağınıza sürdüğünüzde dalgalanmalara ve dağılmaya yol açabilir. Dolayısıyla ucunun düzgün açılmış olmasına dikkat edin.

Küçük gözlere sahipseniz, gözlerinizin iç kısmından başlayarak ince bir çizgi çekip, sonrasında çizgiyi yukarı doğru çektiğinizde gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlamış olursunuz. Aynı zamanda da alt kirpik diplerinize de çekmeyi unutmayın.

Keçe uçlu olanından kullanıyorsanız kullanmadan önce iyice çalkalayın. Bu sayede keçe uçlu olanını eşit bir şekilde sürebilirsiniz. Gözünüzde daha sürerken kuruduğu için de dağılma, bulaşma riski yok.

Likit olanından sevenlerdenseniz, uygularken dirseğinizi bir zemine dayayın ve elinizi bilek kısmını yanağınıza koyun. Bu şekilde elinizi kolunuzu sabitleyerek sürebilirsiniz. Uzmanlık isteyen bir eyeliner çeşidi olduğu için dikkatli ve yavaşça uygulamanız doğru olacaktır.

Eyeliner çekmeye ortadan veya kalından inceye giderek yapabilirsiniz. Size rahat ve kolay gelecek en iyi yöntemi deneme yanılma yoluyla bulabilirsiniz. Ancak, en ince noktadan, kalına doğru uygulanması en doğru teknik olacaktır. Çabuk kuruyacağından hızlıca sürülmelidir. Kedi gözü (cat eye) tarzı sürmek istiyorsanız. İlk önce kuyruk yaparak başlamak doğru olacaktır. alt kirpik dibinden hizalayabilirsiniz.

Eyeliner ve farı birlikte kullanacaksanız, her zaman ilk önce farı sürün. Farınızı sürdükten sonra üzerine eyeliner sürebilirsiniz.

Eyeliner sürerken elleriniz titriyorsa ve sürerken herhangi bir sebeple zorluk çekiyorsanız, önce küçük kesik kesik çizgiler çizin ve sonrasında bu kesik çizgileri birleştirin. Bunun dışında yine eyeliner sürerken zorlananlar, öncesinde klasik göz kalemi ile hafifçe çizgi çekip bir zemin oluşturduktan sonra, bu zemin üzerinden geçebilirsiniz. Bu önerileri yazımızı ve galerimizdeki görsellerden inceleyerek uygulayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir