Makyaj

Eyeliner Uygulamanın Formülü Nedir?

Eyeliner Uygulamanın Formülü Nedir?

 

Favori güzellik ürünlerinden eyelinerlar makyaj rutinlerimizin vazgeçilmezlerinden. Kalem, jel veya likit olmak üzere birçok formları mevcut. İstediğiniz göz makyajını elde edebilmeniz için bir çok seçenekte yaratıyor bu durum. Dolayısıyla favori ürünümüz olan  bu eyelinerları incelemeye aldık bu yazımızda. Bu birçok seçenek arasında doğru seçeneği yapabilmeniz için yazımız size büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

 

Kalem Eyeliner

Her kadının makyaj çantasında basit bir göz kalemi mutlaka vardır. Göz kalemleri hem çok yönlü hem de uygulaması ile oldukça çok tercih edilir. Kalem eyelinerı üst ve alt kirpiklere belirginlik vermek, dağıtarak dramatik dumanlı göz etkisi yaratmak gibi birçok şekilde kullanabilirsiniz. Kirpik çizgisine olabildiğince yakın bir uygulama için kaleminin ucunun açık olmasına dikat edilmelidir. Yumuşak uçlu bir kalem olmasına özen gösterin, ince göz derinin zarar görmesini önleyecektir.

Öneri: En yumuşak uygulama için, göz kaleminizin ucunu parmaklarınızla ısıtın ve kısa hareketlerle uygulayın.

Önerilen Ürün: L’Oréal Paris Khol Contour Eyeliner

 

Krem ve Jel Eyeliner

Uygulama esnasında elleriniz titriyorsa krem ve jel eyeliner, likit eyeliner’a harika birer alternatif olacaktır. İkisi de düzgün çekilen eyeliner uygulaması için birebir. “Cat eye” tarzı bir eyeliner uygulaması için açılı bir fırça kullanın, daha ince bir çizgi istiyorsanız, daha ince bir fırça tercih etmelisiniz. Krem ve jel formüller, ince bir uygulama için de harikadır. Çünkü fırçalar rengi tam olarak kirpik hizanda sürmenizi sağlar. Özellikle yaz aylarında uzun süre dayanıklı olan bir eyeliner formülü tercih etmelisiniz.

Önerilen Ürün: Maybelline Eye Studio Lasting Drama Gel Eyeliner 24H

 

Likit Eyeliner

Eyeliner uygulaması tüm formüllerle elde edebilse de, en belirgin ve en düzgün çekim için en uygun olan likit formdaki eyelinerdır. Likit eyeliner, göz kapakları düşük ve yağlı ciltler için biçilmiş kaftan niteliğinde.. Çünkü uygularken sıvı olsalar bile, kuruduktan sonra dağılma olmuyor. Bunun yanı sıra, elinizin altında temiz kulak çubukları bulundurun. Sürerken olabilecek kaymadan kaynaklı hatalı kısımları kolaylıkla kulak çubuğu yardımıyla düzeltebilirsiniz. Seçeceğiniz ürün fırçasının, küçük ve ince olmasına dikkat edin. Böylece uygulamayı daha kontrollü yapabilirsiniz. Kalın bir çizgi çekmek istiyorsan, fırçayı daha fazla bastırarak uygulayabilir ya da çektiğin çizginin üzerine birkaç kat daha geçebilirsiniz.

Önerilen Ürün: Maybelline Master Duo Glossy Liquid Liner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir