Makyaj

Eyeliner Ve Göz Kalemleri

Eyeliner Ve Göz Kalemleri

Hepimizin bildiği ufak makyaj sırları mutlaka vardır. Ama herkes bu sırları başkalarına söylemez. Bu ufak makyaj sırlarını sizin için araştırdık. Eyeliner ve göz kalemleri ile ilgili az bilinenleri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Bakalım bu sırlar neymiş?

  • Beyaz eyeliner gözlerinizi daha canlı göstererek uyanık bir görünüm elde etmenizi sağlar. Gözlerinizin üstüne rutin siyah kalem ya da eyeliner sürüdükten sonra, alt kirpik diplerinize beyaz kalem uygulayın. İsterseniz göz kapaklarınıza uygulayarak farklı tarz da yakalayabilirsiniz.
  • Siyah eyelinerın üretilme amacı aslında gözlerin zararlı UV ışınlarından korumasını sağlamaktı. Güneşli yaz günlerinde siyah eyeliner sürmek için güzel bir sebep.
  • Kuyruklu eyelinerı hem alt hem de üst kirpik diplerinize aynı anda uygulayabilirsiniz. Zıt veya uyumlu renklerle harika bir kontrast yakalayarak, iki farklı eyeliner edinin. Böylece bu güneşli günlerde, görünümünüze farklı bir makyaj stiliyle renk katmış olacaksınız.
  • Hepimizin yaşadığı bir durum olan her iki gözde çekilen çizgi eşit olmayınca kalınlaştırmak zorunda kalmamızdır. Aslında gözlerinize uyguladığınız eyeliner kalınlıkları farklı olduğunda diğerini kalınlaştırmak zorunda değilsiniz. Eğik açılı temiz bir eyeliner fırçasına göz makyaj temizleyicini döküp kusurlu kısımları silip düzeltebilirsiniz. Pamuklu çubuk da aynı anlamda size yardımcı olacaktır.
  • Eyelinerı düzgün bir çizgi halinde uygularken zorluk çekiyorsanız, jel yapılı bir eyeliner kullanabilirsiniz. Ayrıca düz bir çizgi yerine, fırçayla noktalar yapıp bu noktaları birleştirerek eyelinerı çizgi haline getirerek kolayca sürebilirsiniz.

İpucu: Kuyruklu eyeliner yaparken öncelikle kuyruğu aşağıdan yukarı doğru çizin ve daha sonra çizgi kısmına geçin.

  • Kalitesiz ve etkili olmayan bir göz kaleminiz varsa, problem değil. ’80’lerin kadınlarından esinlenerek, kalemi sürmeden önce ısıtma yöntemiyle etkili bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir