Makyaj

Gece Makyajı Nasıl Temizlenmeli ?

Gece Makyajı Nasıl Temizlenmeli ?

makyaj-temizleme-

Uzun, keyifli bir gecenin ardından eve dönünce ilk iş yatağınıza yatıp, harika bir uyku çekmeden önce, makyajınızı çıkarmaktır. O kadar yorgunluğun üzerine uğraşmak biliyoruz ki çok zor gelecektir. Ama bu işi sabaha bırakmamalı ve  yatmadan önce makyajınızı çıkarmalısınız. Cildimiz için önemli olan bu noktada sizlere yardımcı olmak ve işiniz kolaylaştırmak için adım adım gece makyaj temizliğini yazdık. Şimdi birlikte başlayalım;

 

İlk önce gözlerden başlayalım.

İlk yapmanız gereken maskara,eyeliner,far kısaca gözlerinizdeki tüm makyaj malzemelerini gözlerinizden temizlemek olmalıdır. Yumuşak bir pamuğa makyaj temizleme suyunuzdan biraz dökerek, pamuğu gözlerinize hafifçe bastırın. Kısa bir süre bekletin. Sonrasında hafif ve dairesel hareketlerle göz makyajınızı silin. Göz makyajınızın tamamen silindiğinden emin olana kadar bu işlemi tekrarlayın. Bunları yaparken göz çevrenize nazik davranmayı unutmayın.

Mükemmel bir ten

Gözlerden sonra sıra cildinizde…Cilt tipinize uygun olan bir temizleyici jel ile yüzünüzü pudra, fondöten veya BB krem gibi malzemelerden arındırabilirsiniz. Jeli önce elinize uyguladıktan sonra, yuvarlak hareketlerle masaj yaparak uygulayıp, ılık su ile durulayabilirsiniz. Sonrasında yumuşak bir havlu ile nazik bir şekilde yüzünüzü kurulayın. Cilt toniğinizi ya da micellar suyu yüzünüze uygulayın.

makyaj_temizleme_

Cildinizi nemli tutun.

Göz ve ten makyajınızı silip tonik uyguladıktan sonra son adım ise cildinizi güzelce nemlendirmektir. Size uygun olan nemlendirici kreminizi dairesel hareketlerle, parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın.

Artık cildiniz makyajdan arınmış durumda ve yatağınıza uzanıp güzel bir uyku çekebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir