Kırmızı bir gül buketi ile hazırlanmış gelin çiçeği
Gelin Aksesuarları

Gelin Çiçeği Modelleri

Sizler için özenle hazırladığımız gelin çiçeği modelleri burada!

Gelinliğinizi ve sizi tamamlayacak gelin aksesuarlarından biridir gelin çiçeği. Gelin çiçeği size ve gelinliğinize renk katacaktır. Ayrıca eski zamanlardan günümüze kadar  gelmiş bir gelenektir.Eskiden  gelin çiçeklerinin ucuna gelin telleri takılır ve bekar kızlara dağıtılırmış. Saflığın ve zarafeti simgelediğinden genellikle beyaz ve değişik renkler güller tercih edilir ancak siz sevdiğiniz veya değişik güzel çiçeklerden tercih edebilirsiniz. gelin çiçeğinizi taze gerçek çiçeklerden seçip kurutarak saklayabileceğiniz gibi, yapma çiçeklerden seçerek daha uzun süre ilk günkü gibi de saklayabilirsiniz. gelin çiçeğinizi istediğiniz renklerde tercih edebilirsiniz.

Ayrıca,gerçek çiçek seçecekseniz mevsim şartlarına uygun ve taze olmasına dikkat etmelisiniz.  Gelin çiçeği gelinlik ve düğünün konseptine uygun olmalıdır. Boyunuz kısa ise yuvarlak,uzun boyluysanız daha dökümlü çiçekler seçmeniz uygun olacaktır. Gelin Çiçeği tutulacak yeri elinizden büyük olmamalıdır. Rahat tutabileceğiniz kalınlıkta olması yeterli olacaktır.

Bu galerimizde size fikir ve ilham verecek birbirinden güzel gelin çiçeği modellerini bir arada topladık. Düğününüzde size renk ve ışıltı katacaklar!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir