Makyaj

Göz Tipine Göre Eyeliner Rehberi

Göz Tipine Göre Eyeliner Rehberi

Eyeliner sürmek başlı başına beceri isteyen bir iş. Dergilerde, sosyal medyada gördüğümüz eyeliner modellerini bir türlü kendinizde uygulayamıyor musunuz? Herkesin göz yapısı farklı olduğundan, başkasında gördüğünüz eyelinerı kendinize uygulamak aslında imkansızdır. Özellikle küçük veya ayrık göz yapısına sahip olanların sürmesi işkence haline gelebilir. Sizin için araştırıp derlediğimiz eyeliner bu rehberde hangi göz tipine hangi eyelinerı uygulamalısınız tümünü anlatıyoruz. Belki de kullandığınız ürün size göre değildir.

göz-şekillerine-göre-

Yuvarlak Gözler

Yuvarlak gözlere sahipseniz, göz hatlarınızı yumuşatmak için kuyruk şeklinde çekmelisiniz. Cat eyeliner modeli yuvarlak gözlerde ideal makyaj stilidir. Bunun için jel formlar tam size göre olacaktır. Jel eyeliner, yoğun yapısı ve özel fırçası ile daha kolay kontrol edilebilmektedir. Hata yapma oranı diğerlerine göre oldukça düşüktür.

Önerilen Ürün: Maybelline New York Eye Lasting Drama Gel Liner

Maybelline -New -York- Eye- Lasting Drama -Gel-Liner

Düşük Gözler

Düşük gözleri yukarı kaldırmak için, gözlerinizin ortasından sonuna doğru kuyruk şeklinde eyeliner çekmelisiniz. Gözlerinizin altına eyeliner uygulamamalısınız. Düşük gözlere sahipseniz,yoğun yapılı otomatik göz kalemi kullanmanızı öneriyoruz.

Önerilen Ürün: Maybelline New York Colossal Kajal Göz Kalemi

maybelline-colossal-kajal-goz-kalemi-

Çekik Gözler

Çekik gözlerde cat eyeliner yapılmasını önermiyoruz. Çünkü doğal kuyruğa sahip olan bu göz tipine sadece ince eyeliner sürmek yeterli olacaktır. Ayrıca alt kirpik diplerine de aynı incelikte eyeliner uygulayabilirsiniz. Çekik gözler için likit eyeliner kullanılması doğru olacaktır.

Önerilen Ürün: Maybelline New York Eye Studio Master Precise Eyeliner

 

Birbirine Uzak Gözler

Gözleriniz birbirine uzaksa birkaç hile ile birbirine daha yakın gibi gösterebilirsiniz. İlk olarak kalem eyeliner yardımı ile göz pınarından başlayarak ince bir çizgi çizin. Kirpiklerinizin sonuna doğru eyelinerı kalınlaştırın. Alt kirpik diplerine eyeliner sürmeyin.

Önerilen Ürün: Maybelline New York Master Drama Khol Liner

Maybelline_New_York_Master_Drama_Kohl_Liner

Birbirine Yakın Gözler

Birbirine çok yakın gözleriniz varsa, ufak bir ipucu ile işiniz daha da kolaylaşacak. Öncelikle kalem eyeliner yardımı ile göz kapağının ortasından sonuna doğru hafif bir kuyruk yapın. Sonrasında kalemin arka tarafındaki sünger ile çizgiyi hafifçe dağıtın. Böylece daha doğal dumanlı göz makyajı yapmış olacaksınız. Alt kirpik diplerinizin sadece sonuna kuyruk yapabilirsiniz. Göz pınarlarınızı her zaman boş bırakmalısınız. Böylece gözleriniz birbirine daha uzak görünecektir.

Önerilen Ürün: Maybelline New York Master Smoky Göz Kalemi

Maybelline-New-York-Master-Smoky-Göz-Kalemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir