Makyaj

Gözleri Büyük Göstermek İçin Makyaj Teknikleri

Gözleri Büyük Göstermek İçin Makyaj Teknikleri

Gözleri daha büyük göstermeyi hepimiz çok seviyoruz. Küçük gözlere sahip olanlar, makyaj yapmanın ne kadar zor olduğunu çok iyi bilirler. Dumanlı göz makyajı, renkli farları bir türlü kendilerine yakıştırmazlar. Bu yazımızda bu sorunu ortadan kaldırmak için harika bir illüzyon anlatacağız sizlere. Küçük gözler artık daha büyük gözükmeye başlayacak. Yapacağınız birkaç küçük hile ile bütün göz makyajlarını kendinize uyarlayabileceksiniz.

Kirpiklerinizi Kıvırın

Gözlerimizi büyük gösteren en büyük etkenlerden biri de kıvrık kirpiklerdir. Kirpik kıvırıcısı ile bir kere kıvırmak yeterli olacaktır. Daha sonra da maskaranızı iki kat sürün. Kirpik kıvırıcınızı kullanırken, kirpiklerinin temiz olmasına özen göstermelisiniz. Maskaranızı sürdükten sonra kirpiklerinizi kıvırmayın, çünkü bu kirpiklerinizin kırılmasına sebep olabilir.

Alt Kirpik Diplerinize Eyeliner Çekin

Genelde sadece göz kapağına sürdüğümüz eyelinerı, küçük göze sahip olanlar alt kirpik diplerine de sürmeliler. Hem gözünüzün altına hem de üstüne uygulayacağınız eyeliner ile gözlerini çerçevelemiş daha büyük göstermiş olacaksınız.

Nude Far Kullanın

Küçük gözlere sahipseniz, koyu renkli fardan kaçınmalısınız. Nude tonlardaki göz farı, göz yapınızı daha büyük gösterir. Eğer dumanlı göz makyajı yapmak istiyorsanız, toprak renklerini tercih etmelisiniz.

Highlight

Makyajınızı bitirdikten sonra göz pınarlarına süreceğiniz ufak ışıltılı far dokunuşları gözlerinizi daha aydınlık ve büyük gösterecektir.

Çare Takma Kirpik

Eğer önemli bir davet veya düğüne gidecekseniz takma kirpik kullanabilirsiniz. Çok abartıya kaçmadan kullanabileceğiniz takma kirpikler size yardımcı olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir