Güzellik,  Makyaj

Güzellik Sırları: BB ve CC Kremin Farkı

Güzellik Sırları: BB ve CC Kremin Farkı

BB krem ve CC kremler son yıllarda makyaj çantamızdan çıkarmadığımız, vazgeçilmez güzellik ürünleri arasında yerini aldı. Yaz aylarında da sık sık kullandığımız bu kremler ne işe yarar ve aralarındaki fak nedir? Bu yazımızda bb ve cc kremlerin arasındaki fark ve işlevlerini sizler için araştırdık.

BB krem (Blemish Balm)

BB krem, cildine taze ve doğal bir görüntü verme amacıyla üretilmiştir. Aynı zamanda renkli bir nemlendirici olarakta kullanılan bu krem, aslında 6 ürünün tek bir ambalajda birleşmiş halidir. Makyaj bazı, nemlendirici, kapatıcı, güneş kremi, renk eşitleyici ve fondötenin tek bir pakete sığdırılmasıyla meydana gelmiş BB kremler makyaj rutinimize büyük kolaylık ve zamandan tasarruf etmemizi sağlıyorlar. Siz de makyajınıza harika bir baz oluşturmak ve aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden korunmak istiyorsanız BB kremi tam sizin için üretilmiş bir ürün niteliğinde olacaktır.

CC krem (Complexion Corrector)

CC kremler ise, cildindeki kızarıkları, renk eşitsizliklerini düzenlemek amacıyla üretilmiştir. CC kremi yüzünüze sürdüğünüzde, renk farklarını ortadan kaldırır, cildindeki herhangi bir sebeple oluşmuş izleri kapatır. CC kremler de BB gibi cildi nemlendirir ve doğal bir görünüm verir. Sizinde cildinizde görünmesini istemediğiniz kızarık, yara izivarsa cc kremler bu izleri kapatarak size yardımcı olacaktır.

BB ve CC kremlerin kullanımında önemli olan, sizin neye ihtiyacınız olduğudur. Sıcak havalarda cildinizi havasız bırakıp tıkayan fondötenleri kullanmak yerine, bu mucizevi kremleri kullanmak cildiniz için doğru seçim olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir