Güzellik

Harika Saçlar İçin Bakım Önerileri

Harika Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlarınızın kurumasını önlemek için protein ve su bazlı bakım maskelerini tercih etmelisiniz. Saçlarda hem kurumayı hem de nem takviyesi sağlamak için yardımcı olacaktır.

Dış etkenler ve daha sayabileceğimiz birçok etken zamanla saçlarımıza zarar vermektedir. Saçınızın parlaklığını, güzelliğini ve gücünü korumak için belirli aralıklarla bakım yapmalısınız.

Nasıl ki vücut sistemimizin düzenli işleyebilmesini için proteine ihtiyacı varsa, saçlarımızın da proteine ihtiyacı vardır. Kullanacağınız saç bakım ürünlerin protein içerikli olmasına dikkat edin. Saçlarınızın canlanmasını sağlayacak ve parlak bir görünüm verecektir.

argan

Belirli aralıklarla saçınızın kırıklarını aldırabilirsiniz. Kırıklar genelde saç uçlarında ve elimizle devamlı oynadığımız bölgelerinde oluşur. Kuaförünüze giderek kırıklarınızı aldırabilirsiniz. Böylece nem dengesini korumuş olursunuz.

Saçlarınıza ışıltı vermek için doğal argan yağını tercih edebilirsiniz. Saçlarınıza harika bir ışıltı verirken aynı zamanda besleyecektir. Kırık oluşumunu en aza indirecektir. Aktarlarda kolayca bulabilirsiniz.

Saçlarınızı devamlı yıkamayın.  Saçınızı her gün yıkamak çok zararlı olmayabilir. Ancak her gün şampuan kullanmak zararlı olabilir. Saç derisi kuruyup, nemini kaybeder ve bu da saçınızda kırıklar olmasına yol açar. Her gün şampuanlayarak yıkamanız gerekiyorsa, bunu nem dengesini koruyan tipte şampuanlar kullanarak yapabilirsiniz. Böylelikle diğer şampuanların verdiği zararı en aza indirmiş olursunuz. Ancak, eğer gerekli değilse 2-3 günde bir yıkamanızı tavsiye ederiz. Kendi yağında bir süre kalması iyi gelecek ve doğal yollardan saçınızın nem dengesini korumuş olacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir