Güzellik

İşinizi Kolaylaştıracak 7 Güzellik Hilesi

İşinizi Kolaylaştıracak 7 Güzellik Hilesi

Eğer bakım ve güzellik rutininiz için zaman bulamıyorsanız, bu 7 hile size yardımcı olacak ve gerçekten işin çok kolaylaşacak!

  1. Kahve filtresi kağıdı ile T bölgesinizdeki yağlanmanın önüne geçebilirsiniz.

T bölgeniz  yağlanmaya eğilimli ise, kahve filtresi olarak kullandığınız kağıtlarla T bölgenizdeki fazla yağı tampon hareketlerle baskı uygulayarak alabilirsiniz.

  1. Yara izlerinizi gargara ile azaltmak mümkün.

Günlük hayatınızda kazalar her an başımıza gelebilir. Ancak cildimizdeki izler o kadar da kolay geçmez. En azından yaranın geçme sürecinde yaralara, ağız gargarası uygulayarak kızarıklığı azaltabilirsiniz.

  1. Saçınızı pamuk bluz ile daha çabuk kurutabilirsiniz.

Pamuklu t-shirtlerin saçınızı havludan daha hızlı bir şekilde kuruttuğunu görünce inanamayacaksınız.

  1. Kuru şampuan yerine mısır nişastası kullanabilirsiniz.

Kuru şampuanınız bitti ve yenisi için o anda zamanınız kısıtlı ise saç diplerinize mısır nişastası sürün ve saçlarınızı fırçalayın. Kokusu kuru şampuan gibi olmayacaktır. Ama aynı işlevi yapacağından emin olabilirsiniz.

  1. Elektriklenen saçlarınızı diş fırçası ile yatıştırın.

Özellikle nemli havalarda saçlar elektiriklenebilir. Diş fırçası üzerine biraz saç spreyi sıkın ve elektriklenen saçlarınızı kolayca yatıştırın.

  1. Karbonat ve peroksitle tırnaklarınızın parlamasını sağlayın.

Eğer tırnakların sarardı ve uzman bir bakım için vaktiniz yoksa,  evde hızlıca yapabileceğiniz bir manikür yöntemi kadar güzel bir şey yoktur. Karbonat, peroksit ve sıcak su sayesinde tırnaklarınız kısa sürede ışıldayacaktır.

  1. Kalın kirpikler için bebek pudrası kullanabilirsiniz.

Daha uzun ve dolgun kirpikler istiyorsunuz ve takma kirpikler gibi yapaylıktan hoşlanmıyorsanız maskarayı uygulamadan önce kirpiklerinize bebek pudrası uygulamayın. Sonrasında maskarayı sürün. Farkı sizde göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir