Makyaj

Kapatıcı Uygulama Hakkında Püf Noktaları

Kapatıcı Uygulama Nedir?

Kapatıcı kullanarak, akne, koyu halkalar ve lekeler gibi cilt kusurlarını gizleyebilirsiniz. Ama hangi kapatıcı nasıl uygulanır bilmelisiniz. Çünkü uygulama biçimi son derece önemlidir. Kapatıcının kusursuz bir cilt görünümünü sağlaması için, doğru tonu seçip doğru metodu uygulamanız gerekmektedir. Böylece kusurları, koyu halkaları ve lekeleri kapatabilirsiniz.

İşte sizler için hazırladığımız bu yazımızda, konu hakkında gerekli püf noktalarını bildirmeye çalışacağız.


 

Cildinize Uygun Tonu Bulduğunuzdan Emin misiniz?

Kozmetik ve makyaj uzmanları, kapatıcının belli olmaması için kendi teninizin renginde bir kapatıcı seçmenizin daha uygun olacağını söylüyor. Cilt tonunuzdan fazla açık ya da koyu bir renk seçimleri, makyajda yapay görünüme sebep olacaktır. Yani açık tenli sarışın ve kumral kadınların açık renkleri, esmer tenli kadınların da koyu renkleri tercih etmesi gerekmektedir.

kapatıcı


Nemlendirin:

Cildinize kapatıcı uygulamadan önce nemlendirmeniz gerektiğini unutmayın. Eğer bu nemlendirme işlemini yapmazsanız ve buna ek olarak cildiniz zaten kuru bir yapıya sahipse; kapatıcı bir süre sonra kuruyup pul pul dökülecektir. Kalıcı olmayacaktır.

nemlendirme


Yavaşça Hareketler:

Kapatıcıyı parmak uçlarınızla hafifçe uygulayın. Parmaklarınızla oluşan  ısı sayesinde kapatıcının daha rahat uygulayabilirsiniz. Sert hareketlerle uyguladığınızda kapatıcı silinebilir. Kapatıcıyı sadece morlukların en yoğun olduğu bölgelere sürün.

Woman applying concealer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir