Moda

Kış Mevsiminin Son Giyim Trendleri

Kış Mevsiminin Son Giyim Trendleri

Bu kış koyu renklerin tam tersine açık ve cıvıl cıvıl renkler tercih ediliyor. Tasarımcılar özellikle kumaşlardaki dokulara dikkat çekiyor.

Tüvit

Yün veya benzer ipliklerle yapılmış, hafif ve kalın dokuma kumaştır. Ünlü markalardan bir tanesi olan Chanel ürünlerinde sıkça kullanmıştır. Genellikle ceket ve etek olarak kullanılmış bir kumaştır.

Bu sezonda da harika dokusu ile öne çıkan modellerden tüvit ceket ve eteğinizi örgü kazak ve sneakerlarla(spor ayakkabı) kombinleyerek fark yaratabilirsiniz.

Transparan

İnce,şeffaf, belli belirsiz iç gösteren kumaşlardır. Kumaşın arkasından belli belirsiz görünen ten rengi seksi, ancak gizemli bir hava veriyor. Transparan şifon kumaş üzerine blazer bir ceketle feminen havanızı maskülenlik katarak dengeleyebilirsiniz.

Kadife

Rahat, yumuşak ve sofistike bir görünüme sahip bu kumaş podyumlarda yine en güzel yerini aldı. Kadife pantolon, ceket takım içine çarpıcı bir gömlek ve stiletto ayakkabılarla kombinlediğinizde harika bir görünüm ve tarz yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda kadifeyi güçlü parçalarla kombinlediğinizde ortaya çıkan farkı sizde göreceksiniz.

Lateks

Bu sezon en çok tercih edilen kumaş türlerinden. Ayrıca deri görünümü verdiği içinde çok tercih ediliyor. Biraz pop, biraz rock bir hava veren lateks kumaştan kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Aynı dokuları bir arada kullanmak çekici olabilir. Ancak vereceği etki sizi çekici gösterebileceği gibi boğabilir ya da verdiği güçlü etkiden rahatsız olabilirsiniz. Böyle durumlarda lateksi faklı kumaşlarla harmanlayarak hafifletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir