Sağlık

Kışın Formunuzu Korumak İçin Yapmanız Gerekenler

Kış Boyunca Kilo Almamak İçin Bilmeniz Gereken 5 Altın Tüyo

Yaz mevsimi denildiğinde akla ilk gelen şeylerden birisi de diyettir. Bunun da en önemli sebeplerinden birisi de kışın alınan kiloların yazın verileceği düşüncesidir. Oysa yaza zorlu bir şekilde girmek yerine kış mevsiminde de formunuzu kolaylıkla koruyabilirsiniz.

kilo-almamak

Bunun için de kış boyunca kilo almamak için bilmeniz gereken 5 altın tüyoyu sizler ile paylaşıyoruz.

 • Kilo almanız kışın hızlanıyorsa bunun için de ilk olarak dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de vücut direncinizin azalmamasına dikkat etmelisiniz. Bunun için de bol bol kış meyvelerinden tüketebilir ve hastalıklara karşı vücudunuzda eksik olan c vitaminlerinin açığını hızlı bir şekilde kapatabilirsiniz.
 • Kışın hareket alanları biraz daha kısıtlı olduğu için olabildiğince kışın da spor yapmaya özen göstermelisiniz.
 • Yağlı yemekleri kışın da rafa kaldırarak evinizde yaz mevsiminde yaptığınız gibi biraz daha az yağlı ve olabildiğince haşlama tarzında ürünleri tüketmeye dikkat etmelisiniz.
 • Kış mevsiminde ise kilo almanızı en fazla hızlandıran olgulardan birisi de daha az sıvı tüketmenizdir. Bunun için de kışın hem içinizi ısıtacak hem de sıvı almanıza yardımcı olacak olan bitki çaylarını istediğiniz sıklıkta tüketebilirsiniz. Özellikle yeşil çay tüketimi kışın formunuzu korumanızda oldukça yardımcı olacaktır.
 • Kışın günlük olarak aldığını kalori miktarına dikkat etmenizde fayda olacaktır. Özellikle tatlı tüketiminize ve ekmek tüketiminize biraz daha dikkat ederek formunuzu koruyabilirsiniz.

2 Yorum

 • Gün Güzeli

  Merhaba,
  Ben bu siteyi çok seviyorum. Hep işimize yarar bilgiler paylaşılıyor. Helal olsun site sahibine…

  Ben düzenli olarak spor yapıyorum ve 45 yaşındayım. Ama tüm arkadaşlarım benim 30 yaşında gösterdiğimi söylüyor. İşte sporun faydaları…

  • KadıncaWeb

   Sayın Gün Güzeli, ilginize ve iltifatlarınıza teşekkür ederim. Elimizden geldiğince siz hanımlara faydalı bilgiler sunmaya çalışıyoruz. Beğendiyseniz ne mutlu bize. 🙂
   Bu arada, spor yapmaya devam…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir