Burçlar

Koç Burcu ve Tüm Özellikleri

Koç Burcu Genel Özellikleri

Koç, Zodyak’ın ilk burcu oluşunun doğal bir sonucu olarak ilkleri, yenilikleri, liderliği temsil eder. Yıldızı Mars olan Koç burcu, ateş grubunun bir üyesidir. Yeni girişimleri, atılganlığı, cesareti, hareketi, canlılığı, öncülüğü temsil eden bu burcun yenmesi gereken en kötü huyu sabırsız oluşudur. Sabretmeyi öğrendiği takdirde başarıya ve zafere ulaşması an meselesidir.

Yönetici Yıldızı: Mars (Çekicilik, savaş ve seks temsilcisi)
Grubu: Ateş, pozitif
Burcun cinsiyeti: Erkek
Üstün yeteneği: Canlılık ve hareket
Karakteristik Özelliği: Yeni girişimler, cesaret ve atılganlık
Emeli: Öncülük, liderlik, yol göstericilik
Amacı: Başarı ve zafer
Olumsuz huyu: Sabırsızlık
Uğurlu günü: Salı
Uğurlu sayıları: 6, 9, 15, 343, 2618
Uğurlu taşı: Pırlanta
Uğurlu renkleri: Kan kırmızısı, nar çiçeği
Uğurlu çicekleri: Lale, papatya
Uğurlu kokuları: Manolya, lavanta, ıtır
Hoşlandığı müzik: Hızlı tempolu parçalar ve marşlar
Olası hastalıkları: Baş ve böbrek hastalıkları, yanıklar
Çok İyi anlaştığı burçlar: Aslan, Yay
İyi anlaştığı burçlar: Boğa, İkizler, Kova, Balık
Kötü anlaştığı burçlar: Yengeç, Terazi, Oğlak
Ne iyi ne kötü: Başak, Akrep


Koç Burcu Kadını Özellikleri

Koç burcu kadını hareketli, konuşkan ve girişimci yapısıyla dikkat çeker. Oldukça da esprilidir. Alımlı, atletik yapılı ve narindir. Eleştirmeyi ve hoşlanmadığı şeyleri mutlaka dile getirir. Toplum içerisinde cazibe ve farklılığıyla dikkat çeker.

Koç kadını iş hayatında oldukça hırslı ve idealisttir. Aklına koyduğunu mutlaka gerçekleştirmek ister ve çizdiği yolda hiç şaşmadan ilerler.Zamanı kullanmayı iyi bilir ve çalışkandır. Koç kadını özellikle içten ve sempatik tavırlarıyla arkadaş çevresinde aranan eğlenceli bir dosttur. İçten içe biraz tedirgin ve huzursuzdur. Kendisini fazlasıyla tenkit eder ve hep bir yarış içerisindeymiş gibi kendiyle çok uğraşır. Dostlarına ve sevdiklerine çok önem verir ve fazlasıyla fedakardır.

Duygusal yapısı oldukça hassas olduğu için olumsuz tenkitler onu fazlasıyla kırabilir. Evine ve ailesine çok düşkündür ve bu konuda da her konuda olduğu gibi mükemmeliyetçidir. Sürekli hareketli olmayı seven Koç burcu kadını boş zamanlarında da sosyal aktivitelerde bulunmak, spor yapmak ve dostlarıyla vakit geçirmekten çok keyif alır.


Koç Burcu Erkeği Özellikleri

Koç burcu erkeği kendine güvenen, hareketli ve enerjik yapısıyla toplum içinde fark edilir. Otoriterdir ve otorite kurmaktan keyif alır. Dik başlıdır ve hata yaptığında bunu kabul etmek istemez ve bencil davranışlar sergiler.

Koç burcu erkeği özgürlüğüne fazlasıyla düşkündür. Dostları ve arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. İnsanlara yardım etmeyi ve onların sorunlarını paylaşmayı sever. Cömerttir ve maddi anlamda da özgür olmayı sever. Kendi işini kurmak ve yürütmek onlar için çok daha caziptir.Başkalarından emir almaktan hoşlanmaz.

Koç burcu erkeği incindiği zaman oldukça kırıcı olur ve sözünü sakınmaz. Tenkitçidir, sert bir dille eleştirebilir. Ev hayatına ve ailesine oldukça düşkündür, fakat dışarıdaki hayatını da fazlasıyla sever. Bu onun yerinde duramayan hareketli yapısından kaynaklanmaktadır. Daima kendini evinde huzurlu ve rahat hissetmek ister.


Koç Burcu İş Hayatı ve Kariyer

Koç burcu, yönetilmeyi sevmeyen bir burç olduğu için kendi başına çalışırken ya da patron rollerinde başarılı olacaktır. Özveri ile çalışırlar. Çalışırken tüm benliklerini yaptıkları işe yönlendirirler. Çalışma ortamı rahat olmayan bir koç burcu insanı için değişik bir çalışma ortamı araması uzun sürmeyecektir.

Politika, organizatörlük, yöneticilik, endüstri, mühendislik, işletmecilik, komutanlık, kimyacı, operatör, demir ve çelik işleri, makine, mizah ve fıkra yazarlığı, eleştirmenlik, ressamlık, müzik, artist, konfeksiyonculuk, parfüm işleri ile kendine bir kariyer çizebilirler.


Koç Burcu Ünlüleri

Charlie Chaplin, Descartes, Dr. Yıldırım Aktuna, Fatih Sultan Mehmet, Johann Sebastian Bach, Marlon Brando, Neşe Karaböcek, Ömer Şerif, Tenesse Williams, Sakıp Sabancı, Vincent Van Gogh, Yüksel Uzel, Zeki Alasya, Kadir İnanır, Nurgül Yeşilçay, Deniz Akkaya, Hüner Coşkuner, Kayahan


Koç Burcu Aşk Hayatı

Koç burcunun aşk hayatı oldukça renklidir. Genellikle fazla duygusal olmayan koç burcu, balık ve yengeç gibi çok duygusal burçlarla anlaşma konusunda pek başarılı değildir. Ama aralarındaki elektrik, her ikisinin de birbirini keşfetmesi için harika bir yolculuğun da başlangıcı olabilir. Koç burcunun aşk hayatındaki sürekli değişen tavırları, yay burcuna benzediği için, ikilinin iyi anlaşacaklarını söyleyebiliriz.

Koç burcu, genellikle fazla romantik bir burç değildir. Onun romantizmi yaşamasını sağlayacak da karşı taraf olmalıdır. Minik sürprizler, eğlenceli etkinliklerle koç burcunun dikkatini çekmek çok zor olmayacağı için, romantizme olan bakışı değişecektir. Genellikle mantığı ile hareket eden ve iş hayatına büyük önem veren koç burcunun ilişkilerinde karşı taraf, zaman zaman ilgisizlikten ve sevgisini göstermemesinden şikayet edebilir. Onun size vakit ayırmasını sağlayın. Eğer birlikte iyi ve yeterli vakit geçirebilirseniz, o zaman birlikte iyi bir çift olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Koç burcu, pek ilişkiler insanı değildir. Uzun birliktelikler ona uzak görünür. Ama yine de, onun nerede ne zaman ne yapacağı hiç belli olmaz. Birine tutulup da aşık olduğunda, onu dünyanın en mutlu insanı da yapabilir. Koç burcu kadını ilişkilerde kolay güvenmez, koç burcu erkeği de öyle. Onun güvenini kazanmak için, partnerinin biraz uğraşması gerekecek. Cinsellikte deneyimlere ve yeniliklere açık oldukları için, aşıklar birbirini yatakta çok iyi tamamlayacaktır.


Koç Burcu Cinsellik

Yeni maceralara ve değişikliklere açık olarak tanıdığımız koç burcu, cinsel hayatı oldukça aktif ve hareketli olan burçlardan biridir. Bu burç’a mensup kişiler, günlük hayatta anlaşmakta zorlandıkları akrep burcuna mensup kişilerle yatakta inanılmaz uyumludur. Aynı şekilde yay burcu ile de uyumlu olduklarını söyleyebiliriz. Cinsellikte oldukça atılgan bir yapıya sahip olan koç burçlarının kadını da erkeği de benzer özelliklere sahiptir.

Günlük hayatlarında oldukları gibi cinsel hayatlarında da ben merkezci olmaları, birlikteliklerinde bazı zorluklar yaşamalarına neden olabilir. Koç burcunun cinsel hayatı, oldukça aktiftir. Genellikle uzun süreli birlikteliklerin insanı oldukları için, cinsellik yaşadıkları kişiler, sevdikleri, alışkın oldukları kişiler oldukları için karşısındakini ve kendini mutlu etmeyi iyi bilirler. Koç burcu erkekleri yeniliklere ve eğitilmeye açıktır. Karşısındaki kadının söylediklerini yapmaktan çekinmez ve bundan büyük bir keyif duyar. Cinsel birlikteliklerinde aktif olmaları, partnerlerinin de mutlu olmasını sağlar.

Bu ilişki, her iki tarafın da memnun olacağı bir birliktelik olacaktır. Cinsel hayatında, aldığı kadar vermeyi de seven koç burcu, kendi mutlu olduğunda karşısındakini de mutlu etmeyi bildiği için ipleri genellikle elinde tutar. Oldukça ateşli bir partner olan koç burcu, cinsellik sırasında olduğu kadar sonrasında da aktifliğini korur. Bu durum, hem kendisi hem de partneri için daha da enerjik olmalarını sağlayacaktır. Koç burcu ile yaşanılan birliktelikten pişman olunmaz.


Koç Burcu Sağlık

Koç burcu bedenin baş bölgesini yönettiği için, bu burçta doğan kişiler sık sık baş ağrısı çekerler. Aceleci ve telaşlı hareketlerinin bir sonucu olarak, vücutlarında bir yeri , özellikle de başlarını yaralayabilirler.Yüzlerinin bir yerlerinde yanık ve kesik olabilir. Koçların salgı bezleri, tehlike anında fazla adrenalin salgılar. Enerji ve coşkularını bu salgıya borçlu olmalarına rağmen, bedensel dengesizliklere de neden olur. Sinirleri bozulduğu zaman mideleri etkilenebilir.

Çalışmak yaşam biçimi olduğu için, yorgun ve hasta olduklarını ancak yatağa düştükleri zaman anlarlar. En yüksek ateşte bile ayakta kalma savaşı verirler. Hastalanmaktan nefret eden bu kişiler, hastalık belirtilerini önemseme konusunda son derece ilgisiz davranırlar. Doktora gitmekten hoşlanmazlar. Koç burcunun metabolizması oldukça hızlıdır. Genelde kilo problemleri olmaz. Dönemsel olarak kilo alsalar bile, kısa sürede verebilirler. Sağlıklı ve lezzetli yemeklerden hoşlanan Koçlar bol bol vitamin, protein ve fosfor içerikli yiyecekler almalıdır. Özellikle geniş yapraklı sebzeler ve balık ve tavuk başlıca yiyecekleri olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir