Makyaj

Kuyruklu Eyeliner Nasıl Çekilir?

Kuyruklu Eyeliner Nasıl Çekilir? Yeni Başlayanlar İçin 6 Öneri

 

Yaz mevsiminin gelmesiyle, ağır makyajlar yerine, basit ve iki dakika süren makyajlar tercih ediliyor. En başından beri göz makyajı favorilerinin başında gelen, çekici bakışlara sahip olmak için yapman gereken

1-İlk olarak kalıcılığı sağlamak için göz kapağınıza far bazı sürmelisiniz. Böylece kuyruklu eyelinerın etkisini daha da arttırmış olursunuz.

2-Çarpıcı bakışlar için, likit veya jel eyeliner kullanmanız daha doğru olacaktır. Kalem tipi eyelinerlar kuyruklu görüntü için istenilen sonucu net olarak vermeyecektir. Suya dayanıklı jel eyeliner ve köşeli eyeliner fırçası bu iş için en iyi tercih olacaktır.

3-Fırçanın her iki tarafını da eyelinera batırın. Daha sonra fırçadan kalan fazlalığı alın. Böylece olabilecek kazaları engellemiş olursunuz.

4-Göz pınarınızdan başlayarak, eyelinerınızı göz kapağınızın bitişine kadar sürün. Kirpik diplerinize ne kadar yakın sürerseniz, o kadar güzel bir çizgi elde etmiş olursunuz. Geniş açılı ve köşeli fırça ile eyeliner çizginizi isteğe göre biraz kalınlaştırabilirsiniz. Bu sayede gözlerinizi daha büyük göstermiş olacaksınız.

 

5-Kuyruklu eyeliner’ı kolay uygulayabilmeniz için harika bir yardımcı olan yapışkan bantları şiddetle öneriyoruz. Özellikle yeni başlayanlar için büyük kolaylık sağlıyor bu yapışkan bantlar. Kirpiklerinizin bittiği yerden, kaşınıza doğru bant yapıştırın. üzerine eyelinerınızı sürün. Bantı kaldırdığında, çok düzgün bir eyeliner çizgisine sahip olacaksınız. İlk  uygulamada bant kullanmanız size kolaylık sağlayacaktır. Sonrasında bant olmadan da deneyebilirsiniz.

6-Aynı işlemi diğer gözünüze de uygulayın. İki gözünüze de aynı ve eşit çizdiğinizi kontrol edin. Bu aşamada bantlar kolaylık sağlayacaktır. İki kat maskara ile göz makyajınızı tamamlayın. Çekici bakışlarınızla herkesi etkileyin.

 

 


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir