Makyaj

Likit Ve Toz Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır?

aydinlatici-highlighter-1

Makyaj dünyasında, yeni gözdelerimizden bir tanesi de birbirinden harika tonları ile aydınlatıcılar. Yani highlighter… Makyajın vazgeçilmezi haline gelen bu aydınlatıcı ürünler, yüzdeki yarattıkları görünüm ile bizi bizden alıyor. Cilde aydınlık ve ışıltılı bir görünüm kattıkları için, fondoten ve kapatıcılar kadar önemli makyaj elemanlarından. Durum böyle iken tabii ki bir çok çeşidi var ve seçim yapmak bu noktada biraz zorlaşıyor. Bu yazımızda likit mi? Yoksa toz aydınlatıcı mı? Ve hangisinin ne zaman, nasıl kullanılacağı konusunu sizlerle paylaşacağız.

Hangisini kullanmalı?

İlk olarak, toz ve likit aydınlatıcıların birbirinden farklı amaçlara yönelik kullanılması gerektiğini belirtmek isteriz. Likit aydınlatıcılar toz olanlara göre daha yoğun pigment içerirler. Dolayısıyla yüzde bazı noktaları aydınlatmak için kullanılırlar. Sezonun trend makyaj tekniği olan strobing için de en uygun ürünlerdir.

Toz aydınlatıcılar daha doğal bir uygulama sağlarlar. Bu yüzden tüm yüze ışıltı katmak için kullanılabilir. Toz aydınlatıcıları fondöten ve allığınızın üzerine de uygulayabilirsiniz. Böylelikle dewy (ıslak) bir görünüm yakalamanıza yardımcı olur.

aydinlatici-kadincaweb

Likit Aydınlatıcı

Likit aydınlatıcı kullanırken temiz bir makyaj süngeri ile uygıulama yapabilirsiniz. Fondöteninizi sürdükten sonra ve kapatıcıyı uygulamadan hemen önce elmacık kemikleri üzerine, burun kemiğine, kaş kemiklerinize ürünü uygulayın.

Likit aydınlatıcılar doğal bir şekilde uygulandığında cilt görünümünüzü mükemmelleştirecektir.

Toz Aydınlatıcı

Toz formdaki bir aydınlatıcı kullanırken ise, geniş bir pudra fırçası veya açılı bir allık fırçası kullanmak doğru seçim olacaktır. Fondöteni uyguladıktan sonra toz aydınlatıcıyı yanaklara, çeneye, burun ve alnınıza uygulayın. Uygulama belirli yerlere sabit olmadığından sonuç olarak kontur uygulamasının aksine çok daha ışıltılı bir ten görünümüne yönelik olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir