Makyaj

Makyaj Tekniği: Baking

Makyaj Tekniği Baking Nasıl Uygulanır?

baking-makyaj

Baking, yani pişirme tekniği. Kontür ve strobing tekniğinden sonra yepyeni bir makyaj tekniği. Bu yepyeni teknik kapatıcılara olan bakış açımızı tamamen değiştirecek gibi…  Baking tekniği vücut ısımızı kullanarak makyajımızı sabitlemeyi içeriyor. Bu sayede daha kusursuz ve aydınlık bir görünüm meydana geliyor. Çizgilere dolan ve çatlamış gibi görünen makyajlara son veriyor.

1.Göz Çevrenizi Nemlendirin:

Öncelikle göz çevrenizi nemlendirici özelliği bulunan ve cildinize uygun olan krem uygulayıp bu hassas bölgeyi nemlendirin. Sonrasında göz çevrenize makyaj bazı uygulayın.

2.Göz Altlarına Kapatıcı Uygulayın:

Göz altı kapatıcısının doğru bir şekilde uygulanması önemlidir. Uygulama hatalı olursa kapatıcı cildinizde bir zaman sonra çatlamış gibi bir görünüm verebilir. Kapatıcıyı yanaklarınızdan, şakaklarınıza ve göz altlarınıza kadar uygulayın. Sonrasında makyaj fırçanızla ya da nemli makyaj süngerinizle hafif ve nazik hareketlerle dağıtın.

pişirme-tekniği-makyaj--

3.Biraz Daha Kapatıcı:

Bu aşamada bir kat daha kapatıcı uygulayın. Fazla oranda kapatıcı kullandığınızı düşünebilirsiniz ancak,makyajı sabitlemek ve kusursuz görünüm için yukarıdaki işlemi bir kez daha tekrarlayarak tekrar uygulayın. İkinci kat kapatıcıdan sonra fırça ya da sünger yardımı ile dağıtın.

4.Sıra Pudra Uygulamasında:

Uygun bir pudra fırçası ile, pudranı kapatıcı uyguladığınız bölgelerin üzerine uygulayın. Güçlü bir görünüm için bir kat daha pudra uygulayın. Ancak bu sefer fırçanızı nemlendirerek uygulayın. Tüm işlemler sonrasında da 5-10 dakika makyajınızın ”pişmesini” bekleyin.

5.Karıştır:

Uygun ve yumuşak bir fondöten fırçasıyla pudra kalıntılarını dağıtarak makyajınızı karıştırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir