Makyaj

Makyaj Trendi 2015 İlkbahar/Yaz

Makyaj Trendi 2015 İlkbahar/Yaz

Makyajda bu sezon öne çıkan metalik dokular. İddialı olmayı sevenler için metalik modası kendilerini tatmin etmeleri için iyi bir fırsat. Sonbahar/kış podyum makyajlarındaki keskin renk geçişlerine dikkat. Farla bu dokuyu yakalamanın zor olduğunu belirten uzmanlar jel göz kalemlerini öneriyor. Mutlaka yeni nesil jel göz kalemlerinden edinmelisiniz. Bu sezon makyajda abartıdan korkmayın. Gözlerinize jel dokulu göz kalemleri ile dumanlı – ıslak görünüm verebilirsiniz.

Bu sezon kedi gözü makyajı çok moda. Kedi gözü makyajına ek olarak metalik eyelinerı kalınca çektikten sonra, mor bir krem far ile orta kısımdan ince bir çizgi yapın. Göz kapaklarını ortadan aşağıya doğru gölgelendirme yapın. İç kısma ıslak görünüm vermek için de  bir dudak parlatıcısından yardım alabilirsiniz.

Yeşil, altın, bronz bir arada kullanmak size harika bir hava katacaktır. Kirpik dipleri ve gözlerinizin alt kısmına ince hatlar çizerek derinlik katmayı da unutmayın.

2015 ilkbahar/yaz sezonunda saten dokular moda olacağa benziyor. Takma kirpiklerde sıkça kullanılan detaylardan olacak. Fırça ile şekillendirilmiş kaşlar da göze çarpanlardan… Kaş renginin birkaç ton açılması ve fırça ile şekillendirilmesi sezonun trendleri arasında. Metalik renkleri burada da kullanabilirsiniz. Fendi ve Alexander Wang 2015 podyum makyajlarında bu örnekleri sıkça görmekteyiz.

Bu sezon bizlere 80’leri ve 90’ları hatırlatıyor. Bu anlamda makyajda eskiye dönüş söz konusu. 2015 ilkbahar/yaz makyaj trendleri de eski dönemler gibi abartılı ve renkli olacak gibi… Bol bol maskara, kuyruklu eyeliner, renkli farlar, söz konusu. Ayrıca kaşları da renklendirmek trendler arasında görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir