Makyaj

Makyajda Son Trend “Grunge”

grunge- (4)

Moda devamlı olarak değişirken geçmiş ve farklı dönemlerin karakteristik özelliklerinden ilham almaktan da vazgeçmiyor.Bu dönemin trendi ise 90lı yıllar! Müzikal bir hareket olan grunge’a adanmış 90’larda  giyim ve makyaj stillerinde de koyu renkler tercih edilirdi. Koyu dudaklar, dramatik bakışlar dönemin makyaj stillerinin ana hatlarını oluşturmaktaydı. Şimdi ise günümüzde yine bu makyaj stili moda oldu.

Buğulu bakışlarla dramatik bir görünüm

Grunge makyajın en ilgi çeken noktalarından biri de bakışlardaki dumanlı etkidir. Ancak bu dramatik göz makyajı gece makyajları için daha ideal olacaktır. Burada önemli olan yalnızca göz kapaklarına değil alt kirpik çizgine de far uygulayarak buğulu etki yaratmak.

Koyu dudak kalemi ile makyaja koyu dokunuşlar

Tüm rock görünümlerde olduğu üzere grunge makyajda da koyu rujlar stilin tamamlayıcısıdır. Koyu rujunuzu tüm dudağınıza uygulayabilir ya da sadece dudak kaleminde kullanarak ombreli bir görünüm yakalayabilirsin. Mat bitişli rujlar kullanmanızı da ayrıca öneriyoruz.

Grunge makyaj için hangi renkleri kullanmalı?

Sayfadaki tüm görsellerde de görebileceğiniz gibi, grunge makyajda çoğunlukla şarap tonları tercih edilerek rocker ve feminen bir görünüm amaçlanıyor. Kahverengiler ve kırmızılar… Özgün davranarak, tonlarla oynayıp grunge makyajı kendi stilinize de adapte edebilirsiniz elbette.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir